Понеділок, 25 Вересня, 2023
ГоловнаНовиниЯку мінімальну пенсію за віком встановлено в Україні і коли її підвищать?

Яку мінімальну пенсію за віком встановлено в Україні і коли її підвищать?

Этот материал также доступен на русском языке
В Україні, незважаючи на воєнний стан, було проведено усі заплановані підвищення пенсії цього року. Але розмір мінімальної пенсії залишився без змін.

Експерт із соціальної політики Андрій Павловський розповів, чи планується підвищення мінімальної пенсії у 2023 році.

Насамперед слід зазначити, що мінімальна пенсія за віком становить прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність за наявності необхідного страхового стажу.

Раніше розмір мінімальної пенсії переглядали двічі на рік, коли зростав прожитковий мінімум. Це відбувалося 1 липня та 1 грудня. Але у 2023 році прожитковий мінімум заморожено, а це означає, що й мінімальна пенсія підвищуватись поки що не буде.

Нагадаємо, розмір прожиткового мінімуму становить:

  • для осіб, які втратили працездатність – 2093 грн;
  • для працездатних осіб – 2684 грн;
  • для дітей віком від 6 до 18 років – 2833 грн.

Павловський зазначив, що прожитковий мінімум для непрацездатних осіб – це мінімальна пенсія в Україні. Так, розмір мінімальної пенсії залишатиметься на рівні майже 2100 грн до кінця цього року.

«Уряд завжди закон про бюджет закладав чотири рази. Тобто поквартально змінювався розмір прожиткового мінімуму у бік його збільшення. Але зараз через війну та викликану нею економічну ситуацію в країні такої можливості держава не має», – резюмував він.

Важливо відзначити, що у 2024 році українцям обіцяють підвищення мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму, а це означає, що й мінімальна пенсія збільшиться. Але поки не прийнято держбюджет на 2024 рік, говорити про це зарано.

Раніше ми розповідали, хто має право на доплату за надстаж.

Нове на сайті