Понеділок, 25 Вересня, 2023
ГоловнаНовиниМагнітні бурі на вівторок, 12 вересня: магнітосфера Землі буде у збудженому стані

Магнітні бурі на вівторок, 12 вересня: магнітосфера Землі буде у збудженому стані

Этот материал также доступен на русском языке
Чи очікуються цього дня геомагнітні бурі?

У вівторок, 12 вересня, магнітосфера Землі буде у збудженому стані, але при цьому суттєвих магнітних бур не очікується.

Протягом останніх 24 годин, як повідомляє meteoprog.com, сонячна активність була на помірному рівні. За останню добу на Сонці відбулися шість спалахів класу С і два спалахи класу М, максимальним з яких був спалах класу М1,39.

Сонячні спалахи M-класу є середніми з великих спалахів. Спалах М1,39 може викликати невеликий рівень радіоперешкод на денній стороні Землі. Можливий сонячний радіаційний шторм.

Очікується, що у вівторок геомагнітне поле буде від спокійного до активного рівня. Сонячна активність, ймовірно, буде низькою із ймовірністю спалахів М-класу.

Сонячна активність на 12 вересня:

  • Вірогідність малого геомагнітного шторму – 10%
  • Вірогідність великого геомагнітного шторму – 1%
  • Вірогідність спалаху на Сонці М-класу – 40%
  • Вірогідність спалаху на Сонці Х-класу – 5%
  • Кількість сонячних плям – 77.

Сайт Метеоагент підтверджує відсутність у вівторок суттєвих магнітних бур: за спостереженнями фахівців, очікується магнітна буря з К-індексом 4, що означає середній рівень.

Магнітні бурі можуть негативно впливати на здоров’я людей. Попередження про магнітні бурі допомагають контролювати фактори ризику інфарктів та інсультів у дні, що передують цим типам сонячних явищ.

Нагадаємо, ми публікували прогноз геомагнітних бур на вересень 2023 року. Але треба пам’ятати, що Сонце непостійне, тому прогноз його активності може змінитися.

Нове на сайті