Понеділок, 2 Жовтня, 2023
ГоловнаКомуналкаУкраїнці затамували подих: у «Нафтогазі» визначилися з тарифом на газ для населення...

Українці затамували подих: у «Нафтогазі» визначилися з тарифом на газ для населення взимку

Этот материал также доступен на русском языке
В Україні діє мораторій на підвищення цін на деякі комунальні тарифи. Але під час війни суми у платіжках все одно зростають.

Чимало українців переживають, що буде з тарифами на газ, чи не підвищаться вони цієї зими під час опалювального сезону.

Які тарифи на газ діятимуть в Україні до кінця зими?

Споживачів заспокоїли, що у новому опалювальному сезоні кардинальних змін у тарифі на газ чекати не варто. Як і минулого, 2022 року, більшість споживачів платитимуть за один кубометр газу 7,96 гривні.

Як пояснив раніше голова “Нафтогазу” Олексій Чернишов, опалювальний сезон 2023/2024 не буде легким через війну, але Україна підготувалася до будь-якого розвитку подій.

“Ми впевнені, що ворог має на меті позбавити українців простих доступних сервісів, послуг. Зокрема, комунальних, таких як тепло та електроенергія. Тому енергетична інфраструктура України готується відповідним чином. Є відповіді на такі сценарії, готуємо відповідні контрзаходи, як на них реагувати” , – зазначив він.

Також глава “Нафтогазу” зазначив, що Кабмін продовжив покладання спеціальних обов’язків. А це означає, що газ для підприємств теплокомуненерго поставлятиметься за ціною 7,42 грн за кубометр.

На які тарифи в Україні діє мораторій

Ще 19 серпня 2022 року президент України Володимир Зеленський підписав закон, яким введено мораторій (заборона) на підвищення тарифів до кінця війни. Ціни на такі послуги зростати не повинні:

  • послуги з розподілу природного газу;
  • теплову енергію (її виробництво, транспортування та постачання);
  • послуги з постачання гарячої води.

Також дія мораторію поширюється на вартість природного газу для побутових споживачів, ОСББ, виробників теплової енергії, якщо вони використовують газ для виробництва теплової енергії для населення та уклали договір із ДК “Нафтогаз України”.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, коли потрібно передавати показання газового лічильника, щоб не платити більше.

Нове на сайті