Однорічні рослини вирощують із насіння, яке висівають прямо в ґрунт у квітні. Насіння розміщують на відстані близько 12 см один від одного. Землесуміш змішують із перегноєм. Спочатку посіви закривають прозорою плівкою. Коли з’являться сходи, плівку можна забрати.
Багаторічні сорти висівають глибокої осені під зиму. Сходи, що з’явилися на наступну весну, проріджують і садять на постійне місце, де вони можуть рости протягом десятка років. Розмножувати багаторічні сорти волошок можна і поділом торішнього куща навесні, коли рослина починає прокидатися, або наприкінці літа після цвітіння.
Рослини люблять сонце, тому при виборі місця для посадки потрібно уникати затінених місць (у тіні вони зацвітуть пізніше). До ґрунту вони невибагливі, але краще ростуть на піщаних слабокислих ґрунтах без особливого зволоження. Якщо кислотність збільшується, рослина багаторічних сортів може загинути. В цьому випадку потрібно провапнувати ґрунт.
Хоча волошка і невимоглива до догляду, але прополювання квітника, розпушування ґрунту і підживлення підуть їй тільки на користь. Підживлення сечовиною та нітрофоскою з розрахунку 25-30 г на відро води сприяє рясному цвітінню.
У міру в’янення квіток їх потрібно зрізати. Це роблять для того, щоб сад не перетворився на волошкове поле: рослина добре розмножується самосівом. Зрізати квітки потрібно не під корінь, щоб листя, що залишилося, продовжувало прикрашати квітник.
Рослина потребує дуже помірного поливу у міру висихання ґрунту. Посуху волошка переносить набагато легше, ніж надмірний полив. Якщо літо не посушливе, то поливу квітка не потребує, достатньо дощів.
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…
Розмір допомоги сягає 5000 гривень на кожного члена родини.