П’ятниця, 22 Листопада, 2024
ГоловнаНовини23 серпня – День Державного прапора України та День Харкова

23 серпня – День Державного прапора України та День Харкова

Этот материал также доступен на русском языке
23 серпня відзначають День Державного прапора України, а у Харкові – День міста. Православна церква вшановує пам'ять святого Лаврентія Римського.

День Державного прапора України

23 серпня – День Державного Прапора України. Державний прапор, що поєднує у собі історію, духовність та політику країни. Для кожної нації у світі він спосіб представити себе.

На прапорі Київської Русі довгий час переважали білі та червоні кольори. Свідоцтво про це можна знайти у “Сволочці про похід Ігорів”. А ось після становлення християнства стали переважати сині та жовті. Однак тоді єдиного прапора не існувало – кожен князь мав свій прапор. Лише у XIII-XIV століттях на території сучасної України з’явилися чотирикутні прапори з вільним кінцем у вигляді клину, де поєднувалися жовті та блакитні фарби. Як свідчать літописці у бою під польським селом Грюнвальд 1410 року українське військо використало такий прапор.

2004 року президент Леонід Кучма підписав акт про проголошення 23 серпня Національним святом – Днем Державного Прапора України.

День Харкова

23 серпня – святкується День Харкова – медичний, промисловий, науковий, політичний, культурний центр регіону. Друге за чисельністю населення місто України.

З перших днів війни місто-герой України перебуває під обстрілами, але стійко тримає оборону та продовжує жити.

Чому Харків відзначає День міста 23 серпня? Під час Другої світової війни у 1941 році Харків був окупований німецько-фашистськими загарбниками і пробув під окупацією 641 день. Майже через 2 роки – 23 серпня 1943 року – місто звільнили і з того моменту городяни традиційно почали відзначати День Харкова саме в цю дату.

Європейський день пам’яті жертв сталінізму та нацизму

Дата була створена, щоб нагадувати світовій громаді про страшну подію, що сталася у 1939 році. А саме – підписання пакту Молотова-Ріббентропа. Цей документ, на думку істориків, можна назвати злочинною угодою між Гітлером та Сталіним, яка й запустила механізм Другої світової війни.

Що сталося в Україні та світі 23 серпня?

1918 – Рада міністрів Української Держави затвердила постанову про створення у Києві Державного драматичного театру;

1919 – Під час наступу на Київ армія УНР зайняла Новоград-Волинський;

1939 – У Москві підписано Пакт Молотова – Ріббентропа та таємний протокол до нього, згідно з яким Європу поділили за сферами впливу Третій Рейх та СРСР;

1942 – Початок Сталінградської битви;

1943 – Визволення Харкова від німецьких окупантів;

1975 – Відкриття Харківського метрополітену;

1989 – У 50-ті роковини підписання радянсько-німецького пакту відбулася акція “Балтійський шлях”, коли жителі Литви, Латвії та Естонії утворили живий ланцюг завдовжки майже 600 км – близько двох мільйонів осіб (найбільший живий ланцюг у світі);

1994 – Позачергова сесія севастопольської міськради ухвалила незаконне рішення про визнання російського правового статусу міста Севастополя;

1998 – Встановлено звання Герой України.

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні