На один кущ вносять десять-п’ятнадцять кілограм добрив, обережно перекопуючи ґрунт довкола. Робити це потрібно один раз на три-чотири роки. Фосфорні (суперфосфат) і калійні (сірчанокислий калій) добрива вносять щороку при розпушуванні ґрунту або в розчиненому вигляді під час поливів.
Раніше ми розповідали, чому обсипається смородина.
На ґрунтах із підвищеною кислотністю замість фосфорних та калійних мінеральних добрив бажано вносити золу (три склянки під кущ). Мінеральні добрива можна замінити на розчин коров’яку або пташиного посліду (розведеними в десять і двадцять разів відповідно). На кущ, що плодоносить, дають до двох відер такого підживлення. Ягідні насадження важливо своєчасно поливати, особливо, коли стоїть посушлива погода.
Також слід уважно оглянути кущі. Так, за наявності на листі антракнозу або іржі кущі обприскують залізним купоросом (триста-чотириста грамів на десять літрів води). Якщо смородина була вражена борошнистою росою, то, перш за все, потрібно зрізати верхівки однорічних пагонів і обробити кущ настоєм золи (триста грамів золи та сорок грамів господарського мила на десять літрів води) або розчином кальцинованої соди та мила (по п’ятдесят грамів кожного на десять літрів води).
У процесі проведення ремонтних робіт у квартирі, в будинку або в офісі постає питання, що…
Для ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС державою гарантовано низку пільг. Вони різняться залежно від…
Перша весняна зелень, перші ніжні овочі і, звичайно, салат з редиски - це прикмети квітня.…
В Україні працює система безоплатної правової допомоги. Вона допомагає людям вирішувати юридичні питання, зокрема в…
З січня 2025 року змінено правила встановлення інвалідності та призначення пенсій за інвалідністю. Відповідні зміни…
Хочете отримати хороший урожай полуниці? Не забудьте вчасно внести правильне підживлення. Розповідаємо про найефективніше.