На один кущ вносять десять-п’ятнадцять кілограм добрив, обережно перекопуючи ґрунт довкола. Робити це потрібно один раз на три-чотири роки. Фосфорні (суперфосфат) і калійні (сірчанокислий калій) добрива вносять щороку при розпушуванні ґрунту або в розчиненому вигляді під час поливів.
Раніше ми розповідали, чому обсипається смородина.
На ґрунтах із підвищеною кислотністю замість фосфорних та калійних мінеральних добрив бажано вносити золу (три склянки під кущ). Мінеральні добрива можна замінити на розчин коров’яку або пташиного посліду (розведеними в десять і двадцять разів відповідно). На кущ, що плодоносить, дають до двох відер такого підживлення. Ягідні насадження важливо своєчасно поливати, особливо, коли стоїть посушлива погода.
Також слід уважно оглянути кущі. Так, за наявності на листі антракнозу або іржі кущі обприскують залізним купоросом (триста-чотириста грамів на десять літрів води). Якщо смородина була вражена борошнистою росою, то, перш за все, потрібно зрізати верхівки однорічних пагонів і обробити кущ настоєм золи (триста грамів золи та сорок грамів господарського мила на десять літрів води) або розчином кальцинованої соди та мила (по п’ятдесят грамів кожного на десять літрів води).
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…