Зменшується кількість одержувачів субсидій.
Раніше ми розповідали, кому можуть урізати розмір субсидії.
“Кількість домогосподарств, які отримують субсидії, та сума коштів, які виділяє держава на субсидії, має тенденцію до скорочення. Якщо у 2018 році субсидії отримували 3,9 млн домогосподарств на загальну суму 43,1 млрд грн, то у 2023-му лише 1, 7 млн домогосподарств на загальну суму 24,4 млрд грн”, – каже кандидат економічних наук Олександр Хмелевський.
Варто зазначити, що з травня 2021 року субсидію українцям виплачують у грошовій формі, тобто готівкою. В опалювальному сезоні 2022-2023 років українці в середньому отримували по 1700-1800 грн на місяць. У неопалюваному періоді сума допомоги становить 300-400 гривень.
Чому ж зменшується кількість субсидіантів? Багато громадян залишаються без субсидії через низку причин серед яких:
- загальна площа квартири перевищує 130 кв. м та 230 кв. м у будинках;
- член сім’ї протягом 12 місяців перед призначенням субсидії здійснив операцію на суму понад 50 тис. грн;
- особа має на депозитному банківському рахунку (рахунках) кошти у сумі, що перевищує 100 тис. грн, або облігації внутрішньої державної позики на загальну суму понад 100 тис. грн;
- існуючий транспортний засіб, з року випуску якого минуло менше 5 років та/або більш ніж один транспортний засіб, з року випуску якого пройшло менше 15 років (крім мопеда та причепа);
- у складі сім’ї є повнолітній непрацюючий (і не мають статусу безробітного) або особа, чий середньомісячний дохід менший за мінімалку, або особи, які не платять ЄСВ протягом трьох місяців.
Не варто забувати і про заборгованість з оплати за комуналку.
“Житлова субсидія не призначається за наявності простроченої більше трьох місяців заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, термін позовної давності якої не закінчився і загальна сума якої перевищує 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (680 гривень). Виняток – житлова субсидія призначається у випадках наявності умови підтвердження її сплати або укладання договору про її реструктуризацію або оскарження заборгованості у судовому порядку. Таким чином Мінсоцполітики намагається спонукати платників до дисципліни”, – зазначив Ігор Ясько, керуючий партнер ЮК Winner.
Джерело: Фокус