Понеділок, 2 Жовтня, 2023
ГоловнаНовиниЕкологічні наслідки підриву греблі Каховської ГЕС: в акваторію Чорного моря припливає сміття...

Екологічні наслідки підриву греблі Каховської ГЕС: в акваторію Чорного моря припливає сміття та міни із зон трагедії

Этот материал также доступен на русском языке
В акваторії Чорного моря біля міста Южний вже візуально спостерігається велика кількість уламків дерев, цілі острови рослинності очерету, побутового сміття та бруду.

Про це свідчать численні публікації очевидців та спостерігачів у соцмережах.

Очевидно, що рух сміття є візуальним індикатором поширення хімічного та бактеріального забруднення у складі змивів із зони затоплення.

Увага! Весь цей бруд рухається у складі поверхневого шару вздовж берегової течії у бік Одеси і далі в напрямку Румунії, Болгарії та Туреччини.

До проведення інформаційних та протиепідемічних заходів на рівні органів місцевої та державної влади України громадянам необхідно самим вжити заходів безпеки: рівень забруднення морської води незабаром виявиться дуже високим, і реальність заразитися інфекційними захворюваннями також є дуже високою. Купання у морі несе смертельну небезпеку.

Крім екологічних загроз, існує й мінна небезпека: зірвані з якорів водні або розмиті водою протипіхотні та інші міни також прибиває до узбережжя.

Ось, наприклад, “якірна річкова міна (ЯРМ), з трьома кілограмами тротилу заряду. Спрацьовує при дії на хрестовину, що знаходиться у верхній частині міни, зусиллям 0.6-0.9 кг, тобто від найменшого дотику”, – коментує один із ТГ -каналів.

Нове на сайті