Вся справа в тому, що у смородини мочкувата коренева система. А це означає, що вона не має стрижневого кореня, що йде вглиб.
Через те, що коріння розходиться у різні боки в горизонтальній площині, розташовуючись близько до поверхні ґрунту, його можна легко пошкодити. Особливо при розпушуванні пристовбурового кола або його перекопування.
Раніше ми розповідали, чому погано плодоносить смородина – в чому причина.
Коріння швидко травмується і частково перестає виконувати свою функцію, що негативно позначається на загальному розвитку куща, плодоношенні, морозостійкості та стійкості проти хвороб. Звичайно, смородина досить швидко відновлюється, але добрий урожай зібрати точно не вийде. А ще постійне розпушування призводить до швидкого висушення землі під кущем. А нестача вологи завдає рослині істотної шкоди. Смородина воліє рости в легкому повітропроникному ґрунті. Але досягти такого ефекту можна не тільки розпушуванням, а й іншим, більш щадним методом. Наприклад, за допомогою мульчування.
Просто протягом сезону укладайте навколо куща листя, солому, підв’ялену траву, сіно, подрібнені гілки дерев та будь-яку іншу органіку. Буквально через рік сформується невеликий гумусний шар, який надалі збільшуватиметься. Що допоможе відмовитися від розпушування і ґрунт під смородиною буде завжди вологим навіть у посушливу пору.
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…
Розмір допомоги сягає 5000 гривень на кожного члена родини.