Цю дату приурочили до дня народження Карла Ландштейнера (1868-1943) – австрійського лікаря та імунолога Нобелівського лауреата, який відкрив групи крові у людини.
У заходах Дня беруть участь 193 держави-учасниці ООН, 186 національних товариств Червоного Хреста та Червоного Півмісяця, десятки добровільних донорських організацій та численні фахівці з переливання крові з усіх країн світу.
Завдяки донорам було врятовано багато життів, особливо це важливо у воєнний час.
Щороку 14 червня інтернет-спільнота відзначає Міжнародний день блогера.
Ідея самого свята народилася 2004 року. Відразу 500 осіб із більш ніж 40 країн, об’єднавшись, вирішили, що їм потрібен свій день — своєрідний символ дружніх стосунків між мережевими блогерами всього світу.
Блогер — людина, яка самостійно веде та адмініструє свій інтернет-щоденник, де регулярно розповідає про події свого життя, ділиться фотографіями, висловлює свої думки, висловлює думку щодо деяких нагальних на його погляд проблем.
Поряд із Міжнародним днем блогера у світі щорічно відзначається і так званий День блогу (Blog Day). Він проводиться 31 серпня. Цього дня кожен блогер публікує на своїй сторінці п’ять посилань на інші щоденники з різних тем.
Перший наждачний папір з’явився ще у стародавньому Китаї. Робили його з подрібнених раковин, насіння та піску, а потім за допомогою натурального клею приклеювали до пергаменту та шліфували металеві або дерев’яні поверхні. У деяких народів як шліфувальна шкірка використовувалася акуляча шкіра.
У 1833 році англієць Джон Океї придумав прототип “наждачки”, нанісши на пергамент подрібнене скло. Класичний же “наждак” був запатентований 14 червня 1834 Айзеком Фішером-молодшим у США. Головним тут було застосування як абразивів карбіду кремнію або оксиду алюмінію, простіше кажучи, дрібних камінців, що чудово годилося для обробки різних поверхонь.
Відомі випадки і нетрадиційного використання наждакового паперу. Іспанський художник Хуан Міро малював на ній свої картини. А в “Балеті Наждакового паперу” М. Морріса вона використовувалася як музичний інструмент.
1940 – СРСР висунув Литві ультиматум з вимогою відставки уряду, арешту кількох міністрів та посилення радянської військової присутності в країні; наступного дня радянські війська окупували Литву;
1995 – Загін чеченських бійців на чолі з Шамілем Басаєвим захопив лікарню в Будьоннівську (Ставропольський край), з метою змусити владу РФ припинити бойові дії в Чечні та розпочати переговори;
2014 – Біля Луганського аеропорту бойовики ЛНР збили літак Іл-76 ВПС України. Загинули 49 військових, які перебували на борту.
2017 – У Лондоні спалахнув 27 поверховий будинок. 12 людей загинули, близько 80 людей поранено, інші зникли безвісти.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…