П’ятниця, 3 Травня, 2024
ГоловнаНовиниБезробітних в Україні реєструватимуть за новими правилами: які вимоги додали

Безробітних в Україні реєструватимуть за новими правилами: які вимоги додали

Этот материал также доступен на русском языке
Безробітних українців по-новому ставитимуть на облік, набув чинності новий порядок реєстрації, перереєстрації зареєстрованих безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу.

Важливий момент – для набуття статусу особі необхідно надавати військово-обліковий документ.

Раніше ми розповідали, що безробітні зможуть отримати 27 тисяч гривень допомоги.

Про це повідомляє прес-служба Державного центру зайнятості.

Що змінилося для безробітних:

  1. Тепер заяву про набуття/оновлення статусу зареєстрованого безробітного або його припинення можна подати:
  • – через веб-портал або мобільний додаток;
  • – шляхом особистого звернення до найближчого центру зайнятості.
  1. Статус може отримати член добровольчого формування територіальної громади, який згідно із законодавством уклав контракт добровольця територіальної оборони на безоплатній основі.
  2. Днем подання заяви про надання (відновлення) статусу та заяви про призначення (відновлення) виплати допомоги з безробіття вважається дата реєстрації в центрі зайнятості. Рішення про призначення статусу або перереєстрацію ухвалюється того ж дня.
  3. Для отримання статусу особі необхідно надавати військово-обліковий документ. Учасники бойових дій подають посвідчення учасника бойових дій. У разі потреби учаснику бойових дій також потрібно буде надавати копію довідки.
  4. У центрі зайнятості документи можна пред’явити як у паперовому, так і в електронному вигляді. При цьому паперові копії цих документів фахівцям не потрібні.
  5. Для визначення можливостей працевлаштування, ступеня мотивації людини до пошуку роботи проводиться профільування як осіб, які шукають роботу (за потреби), так і зареєстрованих безробітних. За результатами такої оцінки для зареєстрованих безробітних складається індивідуальний план працевлаштування. Відмова від його підписання є підставою для припинення статусу.
  6. За сприянням у працевлаштуванні людина може звернутися до будь-якого центру зайнятості, зручного для його відвідування, незалежно від зареєстрованого місця проживання (перебування). Виняток – для внутрішньо переміщених осіб, які можуть зареєструватися як безробітні лише у центрі зайнятості за місцем реєстрації як ВПО.
  7. До порядку додано підстави:

8.1) для відмови у наданні статусу:

  • відмова від складання та підписання індивідуального плану працевлаштування;
  • подання заявою про надання статусу раніше строків, встановлених порядком.

8.2) для припинення реєстрації:

  • друга відмова під час воєнного стану від громадських та інших робіт тимчасового характеру (за відсутності відповідної роботи);
  • встановлення факту невиконання завдань індивідуального плану працевлаштування відповідно до певних критеріїв без поважних причин (з дня встановлення такого факту);
  • при порушенні визначених порядком умов перетину кордону України.

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні