Середа, 28 Лютого, 2024
ГоловнаНовиниЯк не втратити субсидію: у Пенсійному фонді підказали, що необхідно терміново зробити

Як не втратити субсидію: у Пенсійному фонді підказали, що необхідно терміново зробити

Этот материал также доступен на русском языке
Частина українців може залишитися без житлової субсидії, тож у Пенсійному фонді звернулися до субсидіантів із важливим попередженням.

Головна причина відмови у призначенні субсидії на оплату комуналки – це заборгованість за комунальні послуги. На жаль, через воєнний стан у деяких громадян України накопичилися чималі борги з комунальних платежів. Але виправити ситуацію можна.

Також ми розповідали, хто може оформити допомогу на оплату комунальних послуг у сумі 400 гривень щомісяця.

Так, якщо домогосподарство має прострочену заборгованість з оплати комунальних послуг, то субсидії скасовують за певних умов.

Згідно з українським законодавством, субсидію заберуть у тих боржників, які не платили за комуналку понад три місяці, а сума сукупного боргу 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 680 гривень.

Що потрібно зробити, щоб не втратити субсидію?

Варто зазначити, що субсидії можуть не скасувати боржникам, які мають несплачені рахунки за природний газ та його розподіл. Якщо отримувач субсидії не має лічильника, повернути право на допомогу можна через суд.

Також субсидію не скасують, якщо боржник має документальне підтвердження оплати заборгованості або укладено договір про його реструктуризацію. Або борг оскаржений споживачем у судовому порядку протягом двох місяців після початку сезону.

Варто зазначити, що одержувачами субсидії в Україні є близько 2,2 млн домогосподарств. Середній розмір виплати на місяць становить 1500-1600 гривень у зимовий час та 350-400 гривень – у літній час.

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні