Неділя, 11 Червня, 2023
ГоловнаНовиниВ Україні масово почали блокувати банківські рахунки – перші подробиці

В Україні масово почали блокувати банківські рахунки – перші подробиці

Этот материал также доступен на русском языке
З 9 травня змінено правила блокування банківських рахунків за борги. Тепер заблокувати картковий рахунок можуть навіть за заборгованості лише 200 гривень.

Під час воєнного стану в Україні було впроваджено обмеження: заарештовувати рахунки боржників у рамках виконавчого провадження можна було лише у тому випадку, якщо сума боргу перевищувала 100 тис. грн. Це фактично зупинило арешт рахунків боржників за комуналку, тих, хто не сплатив штраф за порушення правил дорожнього руху, тих, хто не сплачує аліменти.

І хоча абсолютна більшість рішень судів стосується саме комунальних боргів (тільки 2022-го було 52 тис. судових справ зі стягнення), заблоковано також інші рішення. Наприклад, за несплату аліментів, за пошкодження майна тощо. Фактично українці через суди отримували рішення, що підтверджує їхнє право отримати гроші, але реалізувати це рішення було практично неможливо.

Тепер, згідно з новими правилами:

  • заарештовувати можуть рахунок, незважаючи на розмір боргу;
  • після арешту можна звернутися до виконавця та розблокувати суму, рівну двом мінімальним зарплатам (13,4 тис. грн).

Приватний виконавець Анатолій Телявський розповідає OBOZREVATEL: мало звертають увагу на ще одне важливе нововведення – за новими правилами боржнику залишають на рахунку 13,4 тис. грн на місяць на поточні витрати. Раніше блокували всю суму на рахунку, а якщо це єдиний рахунок боржника, на який він отримує свою зарплату, його залишали без жодних коштів.

“Введено мінімальну суму на рахунку, на яку не можна накласти стягнення. Раніше можна було заарештувати всю суму. На жаль, у нас немає спеціалізованих рахунків, на яких були б тільки пенсійні виплати або зарплата. Заарештовували весь рахунок, і взагалі людина не могла користуватися всіма. своїми коштами”, – розповідає Телявський.

Але 13,4 тис. гривень будуть доступні лише після звернення до виконавчої служби.

Нагадаємо, раніше ми розповідали про акції, яку анонсував Ощадбанк.

Нове на сайті