День працівників карного розшуку України
15 квітня 1919 року Раднарком України видав Декрет “Про організацію судово-кримінального розшуку”. Документом було утворено відділення судово-кримінального розшуку та визначено його повноваження.
Вчинені злочини повинні негайно розкриватися, щоб запобігти повторенню порушень закону та покарання винних. В Україні існує оперативна служба, яка попереджає, припиняє та розслідує незаконні дії. Вона розшукує підозрюваних, що ховаються, безвісти зниклих, встановлює особи. Для вшанування співробітників таких формувань у країні встановлено професійне свято.
Міжнародний день культури
Мета цього свята – наголосити на важливості всіх сфер діяльності культурного світу. Цю дату для свята затвердили на честь ухвалення у 1935 році міжнародного договору “Про охорону мистецьких та наукових закладів та історичних пам’яток”. Він став відомий у міжнародно-правовій практиці як Пакт Реріха.
День екологічних знань
Його започаткували у 1992 році на Конференції ООН у Ріо-де-Жанейро. Там обговорювали проблеми довкілля. Зокрема, було наголошено на величезному значенні екологічної освіти населення всіх країн світу.
Найбільша морська катастрофа – затонув “Титанік”
Дата 15 квітня 1912 року відзначена в історії найбільшою морською катастрофою 20 століття – в Атлантиці, на шляху з Саутгемптона (Великобританія) до Нью-Йорка (США), натрапивши на айсберг, затонув найбільший пасажирський лайнер “Титанік”.
Після зіткнення з судна, що почав тонути, на воду вдалося спустити 15 шлюпок і два плоти. За різними даними, у цій катастрофі загинули від 1400 до 1517 осіб. Тих, хто врятувався, було вдвічі менше – всього сімсот чоловік. У цій трагедії повністю загинула машинна команда.