Неділя, 26 Березня, 2023
ГоловнаНовиниУ ПриватБанку зробили важливу заяву для пенсіонерів – можна залишитись без грошей

У ПриватБанку зробили важливу заяву для пенсіонерів – можна залишитись без грошей

Этот материал также доступен на русском языке
У ПриватБанку розповіли про нову схему шахрайства. Шахраї видають себе за працівників банку та обкрадають пенсіонерів. Жертвами такої схеми вже стали понад півсотні клієнтів ПриватБанку.

У прес-службі ПриватБанку звернулися до своїх клієнтів старшого віку, щоб вони були пильними та уважними.

Аферисти дзвонять українцям, представляючись працівниками банку та розповідають, що до їхніх рахунків отримали доступ шахраї. Потім вони переконують жертву назвати дані своєї карти, причому не лише її номер, а й CVV, термін дії, PIN і навіть код із СМС, який може прийти власнику картки просто під час розмови.

Запам’ятайте, справжні працівники банку ніколи не просили б у клієнтів такі дані. Але про це знають далеко не усі.

Тому шахраї обирають своїми жертвами пенсіонерів, які погано розуміються на особливостях мобільного банкінгу і наївно розповідають усе, про що в них запитують.

Отримавши потрібну інформацію, злочинці прив’язують картки своїх жертв до платіжних систем Google Pay або Apple Pay. А потім, користуючись технологією NFC, знімають із карток все до копійки.

Нещодавно двоє молодих людей, які діяли за такою схемою, обікрали 60 пенсіонерів на суму 1 млн грн.

У Кіберполіції переконані — шахраї навмисне обрали  людей похилого віку. Адже в них було неважко випитати всю необхідну інформацію.

Але найгірше у цій ситуації те, що гроші жертвам шахраїв можуть так і не повернути. Банк має повне право відмовити у компенсації клієнтам, якщо зняття коштів із їх карток було підтверджено за допомогою технології 3D-Secure. Мається на увазі код із СМС, який обікрадені пенсіонери самі повідомляли шахраям.

Тому українців вкотре застерегли:

  1. Не повідомляти нікому дані своїх карток,
  2. І тим більше не диктувати коди, що підтверджують, із СМС.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, хто зможе вийти на пенсію раніше 60-річчя.

Джерело: Схід

Нове на сайті