Середа, 22 Березня, 2023
ГоловнаНовиниМагнітні бурі на понеділок, 13 березня

Магнітні бурі на понеділок, 13 березня

Этот материал также доступен на русском языке
Чи очікуються цього дня геомагнітні бурі?

У понеділок, 13 березня, суттєвих магнітних бур не очікується.

Упродовж останніх 24 годин сонячна активність була на низькому рівні. За останню добу на Сонці сталося п’ять спалахів класу С, максимальним з яких був спалах класу С3,24. Такі спалахи мало впливають на Землю.

Очікується, що у понеділок геомагнітне поле буде від спокійного до нестабільного рівня. Сонячна активність, ймовірно, буде низькою із ймовірністю спалахів М-класу.

Сонячна активність на 13 березня:

  • Вірогідність малого геомагнітного шторму – 5%
  • Вірогідність великого геомагнітного шторму – 1%
  • Вірогідність спалаху на Сонці М-класу – 15%
  • Вірогідність спалаху на Сонці Х-класу – 1%
  • Кількість сонячних плям – 24.

Магнітні бурі можуть негативно впливати на здоров’я людей. Попередження про магнітні бурі допомагають контролювати фактори ризику інфарктів та інсультів у дні, що передують цим типам сонячних явищ.

Чому відбуваються магнітні бурі

Сонячний вітер — потік заряджених частинок, що походить від Сонця, — постійно впливає на зовнішню, найвищу частину магнітного поля Землі (магнітосферу). Через це вона постійно перебуває в такому викривленому стані. Магнітні бурі виникають через сонячний вітер, який впливає на магнітосферу Землі.

Однак потік сонячного вітру далеко не завжди стабільний і може вагатися. Його обурення викликають корональні дірки та викиди маси (останні нерідко плутають із спалахами на Сонці).

Спровоковані викидами бурі найсильніші. Під час цих явищ найближча зірка випускає мільярди тонн плазми. Це схоже на одночасний вибух тисяч ядерних бомб. Якщо потік було направлено у бік Землі, частки можуть досягати її. Зазвичай на це йде два-три дні, але при потужних викидах плазма здатна виконати відстань в 150 мільйонів кілометрів за 18 годин.

Коли потік сягає нашої планети, він викликає ударну хвилю, яка стискає магнітосферу Землі. Зіткнення протонів сонячного вітру з атомами водню атмосфери утворює електричний струм. Поступово із загасанням бурі магнітосфера повертається до нормального стану, а струм розпадається.

У корональних дірок дещо інший принцип впливу. У цих областях сонячної поверхні магнітне поле слабше, ніж у решті зірки. Тому з них виходить потік сонячного вітру, який рухається швидше за звичайний: 500–800 км за секунду замість 300–500. Такий потік може спричинити несильні магнітні бурі. Однак вони іноді тривають набагато довше і утворюють більше енергії.

Нагадаємо, ми розповідали, що магнітних бур стане більше: фахівці попередили про наближення. непростих років.

Нове на сайті