Новини

Цей день в історії: 20 березня – Міжнародний день щастя та День весняного рівнодення

20 березня відзначається Всесвітній день Землі. Свято покликане не так покращувати екологію у світі, скільки звертати увагу людини на проблеми, які вона створює своєю діяльністю. Цю дату обрали не випадково: 20 березня – це день весняного рівнодення, символ пробудження природи та початку нового кола її розвитку. Цікаво, що своєрідним прапором Дня Землі стала одна із перших фотографій нашої планети з космосу. Її зробили космонавти, цим продемонструвавши людству красу і крихкість Землі.

Враховуючи, що прагнення до щастя є основною метою людства, Генеральна Асамблея ООН 28 червня 2012 року на своєму 118-му пленарному засіданні ухвалила відповідну резолюцію, в якій запропонувала всім державам – членам та структурам самої системи організації Об’єднаних Націй, а також іншим та міжнародним організаціям, широкому громадянському суспільству святкувати Міжнародний день щастя щороку 20 березня. На офіційну думку ООН, сприяння процесам сталого розвитку, справедливості та викорінення злиднів, більш комплексного та збалансованого підходу до економічного зростання, активне сприяння добробуту всіх народів невід’ємно стосується питань забезпечення щастя як для окремої особи, так і для суспільства в цілому.

Рішення про створення Всесвітнього дня здоров’я ротової порожнини було ухвалено Всесвітньою стоматологічною федерацією (FDI) на щорічному Всесвітньому стоматологічному конгресі (AWDC), що відбувся у Дубаї у 2007 році. Мета цього свята – підвищення поінформованості широкого загалу у питаннях гігієни порожнини рота, а також розширення наукової бази з вивчення впливу захворювань порожнини рота на загальний стан здоров’я та розробка ефективних методів профілактики.

2023 року день весняного рівнодення настає 20 березня, у понеділок, о 17:35 за київським часом. Сонце зійде точно на сході і зайде точно на заході, рівно 12:00 воно перебуватиме над горизонтом і 12 годин – під горизонтом.

День весняного рівнодення у народі називають Сонцеворот або Вербоносиця. Вважалося, що з цього часу починаються оновлення у природі: тане сніг, набухають нирки, птахи повертаються з півдня, гримить перший весняний грім. Тому традиційно в цей день пекли булочки або печиво у формі птахів-жайворонків. “Пташками” пригощали дітей, ті вибігали на вулицю і “запускали” їх у небо: якщо виходило підкинути “пташку” і зловити – це добрий знак. Також у булочки перед випічкою ховали різні дрібниці – ягідку, нитку, цибулину. З того, що кому трапиться, визначали його подальшу долю.

Новое на сайте

  • Статті

Наші люди: «Якщо сам не можу боронити рідну землю, то хоч чимось маю допомагати»

Жителі Балтщини (Одеська область) часто з цікавістю розглядають моторолер з дахом, на якому вправно курсує…

02/04/2025 20:54
  • Статті

Як відкрити двері: варіанти та особливості

У процесі проведення ремонтних робіт у квартирі, в будинку або в офісі постає питання, що…

02/04/2025 19:19
  • Статті

Пільги чорнобильців: докладний перелік пільг для всіх категорій ліквідаторів та мешканців зони відчуждення

Для ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС державою гарантовано низку пільг. Вони різняться залежно від…

02/04/2025 18:57
  • Новини

Весняне меню: суп з редис здивує поєднанням продуктів і тонким смаком

Перша весняна зелень, перші ніжні овочі і, звичайно, салат з редиски - це прикмети квітня.…

02/04/2025 17:57
  • Статті

Не за всі гроші світу: хто має право на безоплатну допомогу в суді

В Україні працює система безоплатної правової допомоги. Вона допомагає людям вирішувати юридичні питання, зокрема в…

02/04/2025 16:56
  • Статті

Як подовжити виплати з інвалідності: що потрібно знати про повторний огляд

З січня 2025 року змінено правила встановлення інвалідності та призначення пенсій за інвалідністю. Відповідні зміни…

02/04/2025 15:58