Вівторок, 21 Березня, 2023
ГоловнаНовиниНесподіване рішення: у Пенсійному фонді повідомили, що у березні відбудеться ще одне...

Несподіване рішення: у Пенсійному фонді повідомили, що у березні відбудеться ще одне підвищення виплат

Этот материал также доступен на русском языке
У березні на українців чекає не лише індексація пенсій, а й підвищення страхових виплат.

Страхові виплати – це кошти, що сплачуються застрахованим особам у разі настання страхового випадку.

Перелік обставин та професійних захворювань, за яких слідує страховий випадок, визначений Кабінетом Міністрів України (постанова від 17.04.2019 №337 «Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві»).

Перерахунок здійснюється згідно із Законом України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, який визначає підстави та порядок перерахунку страхових виплат (стаття 31).

Перерахунок може бути як індивідуальним, пов’язаним з обставинами конкретної людини, так і масовим.

Індивідуальний перерахунок щомісячних страхових виплат здійснюється у зв’язку зі зміною ступеня втрати професійної працездатності людини (у %) або зміною складу сім’ї померлого. Такий перерахунок здійснюється за відповідним зверненням потерпілого або члена його сім’ї.

Масове перерахування щомісячних страхових виплат здійснюється без звернення людини щорічно, з 1 березня, на коефіцієнт, що враховує показники зростання споживчих цін та середньої заробітної плати (доходу) в Україні.

У 2023 році коефіцієнт збільшення щомісячних страхових виплат становить 1,197 (у межах максимального розміру). Внаслідок перерахування виплати розмір збільшення не може перевищувати 1500 гривень.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, що пенсіонери почали ділитися результатами березневої індексації пенсій.

Нове на сайті