Середа, 22 Березня, 2023
ГоловнаКомуналкаЧому у невеликих містах та селах доводиться платити більше за доставку газу...

Чому у невеликих містах та селах доводиться платити більше за доставку газу – від чого залежить тариф

Этот материал также доступен на русском языке
Тариф на доставку газу є обов'язковим для всіх споживачів. Але багато українців часто запитують, чому в сільській місцевості тариф може бути вищим, ніж у великому місті.

У Нацкомісії, яка здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), пояснили, чому так відбувається.

Тариф на розподіл газу залежить від кількості споживачів у регіоні, розміру витрат на забезпечення функціонування мережі та специфіки споживання.

Виходить, що чим більше споживачів на ділянці обслуговування конкретного облгазу, тим більше газу використовують ці споживачі, і тим меншим буде тариф.

Також слід враховувати співвідношення протяжності мереж та кількості споживачів газу.

Тому у великих містах тариф менший, ніж у негустонаселених областях, де газопроводи тягнуться сотні кілометрів у відносно невеликі села.

Чи можуть люди самостійно керувати газовою трубою, якщо прокладали її за свої гроші?

Чинним законодавством ясно передбачено, що експлуатацію газорозподільних систем здійснюють виключно оператори газорозподільних систем.

Для здійснення діяльності з розподілу газу підприємство має отримати відповідну ліцензію. Рішення про її видачу приймає НКРЕКП, на підставі заяви та після розгляду поданих документів.

Оператор ГРС відповідає за надійну та безпечну експлуатацію, підтримку у належному стані та розвиток (будівництво) газорозподільної системи, яка на законних підставах знаходиться у його власності або користуванні, належну організацію та розподіл природного газу.

Як розрахувати вартість доставки газу?

Щоб самому порахувати ціну доставки газу, клієнту треба подивитися свій обсяг споживання у минулому газовому році та помножити його на тариф своєї газорозподільної компанії. Розділивши отриману суму на 12 рівних платежів, він отримає розмір щомісячної плати за доставку газу.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, скільки скільки коштуватиме газ для населення у березні.

Джерело: ГазПравда

Нове на сайті