П’ятниця, 9 Червня, 2023
ГоловнаНовиниМагнітні бурі в Україні на п'ятницю, 24 лютого

Магнітні бурі в Україні на п’ятницю, 24 лютого

Этот материал также доступен на русском языке
Чи очікуються цього дня геомагнітні бурі?

У п’ятницю, 24 лютого, суттєвих магнітних бур не очікується.

Протягом останніх 24 годин сонячна активність була на помірному рівні. За останню добу на Сонці відбулися десять спалахів класу С і два спалахи класу М, максимальним з яких був спалах класу М2,68.

Сонячні спалахи M-класу є середніми з великих спалахів. Спалах М2,68 може викликати невеликий рівень радіоперешкод на денній стороні Землі. Можливий сонячний радіаційний шторм.

Очікується, що у п’ятницю геомагнітне поле буде від спокійного до нестабільного рівня. Сонячна активність, ймовірно, буде низькою з ймовірністю спалахів класу M та невеликою ймовірністю спалаху класу X.

Сонячна активність на 24 лютого:

  • Вірогідність малого геомагнітного шторму – 5%
  • Вірогідність великого геомагнітного шторму – 1%
  • Вірогідність спалаху на Сонці М-класу – 50%
  • Вірогідність спалаху на Сонці Х-класу – 10%
  • Кількість сонячних плям – 38.

Магнітні бурі можуть негативно впливати на здоров’я людей. Попередження про магнітні бурі допомагають контролювати фактори ризику інфарктів та інсультів у дні, що передують цим типам сонячних явищ.

Ці явища могли б мати сильні негативні наслідки для Землі, якби не магнітне поле, яке захищає планету від дії сонячних викидів.

Їхній вплив на людину науково не підтверджено, а фахівці ставляться до популярних переконань вкрай скептично.

“В умовах великого міста трамвай, який повз вас проїжджає, створює обурення магнітного поля набагато більше, ніж будь-яка магнітна буря”, – пояснив доктор фізико-математичних наук В’ячеслав Пилипенко.

У свою чергу лікар-терапевт Лев Авербах зазначає, що найчастіше погіршення самопочуття через магнітні бури викликані не “метеозалежністю”, а іншими проблемами. Крім того, він додав, що такого діагнозу навіть не існує і поставити його може хіба некомпетентний лікар. Фахівець не виключив, що проблема може критися у банальному самонавіянні.

Нове на сайті