Середа, 28 Лютого, 2024
ГоловнаНовини15 лютого – Стрітення Господнє: прикмети та традиції дня

15 лютого – Стрітення Господнє: прикмети та традиції дня

Этот материал также доступен на русском языке
15 лютого – 46-й день року за григоріанським календарем. До кінця року лишається 319 днів. Цього дня відзначають Міжнародний день операційної медичної сестри, Міжнародний день дітей, хворих на рак та Стрітення Господнє.

Міжнародний день операційної медичної сестри

15 лютого святкують Міжнародний день операційної медичної сестри. Він був заснований Європейською асоціацією медсестер із метою створити ще одне професійне свято. Ініціативу зустріли позитивно. В операційному кабінеті операційна сестра не лише допомагає хірургу, а й уважно ставиться до кожної деталі. Тому вона повинна мати достатній рівень знань з усіх розділів медицини.

Міжнародний день дітей, хворих на рак

15 лютого – Міжнародний день дітей, хворих на рак (Всесвітній день онкохворої дитини). Ввели цей день 2001 року в Люксембурзі, а всесвітнім він став 2003 року. Головна мета цієї події – привернути увагу суспільства до проблеми онкохворих дітей та поширити інформацію про те, як їм можна допомогти.

День вшанування учасників бойових дій на території інших держав в Україні

15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав відповідно до Указу президента країни від 11 лютого 2004 року. Цей день присвячений річниці виведення радянських військ з Афганістану.

Стрітення Господнє – історія свята

15 лютого у церковному календарі – Стрітення Господнє. Християни відзначають це свято з ІV століття нашої ери. Перше ж святкування відбулося в Єрусалимі і мало тоді іншу назву: «40 день після Богоявлення». Прочани, свідки святкування, стверджували, що і сама літургія, і процесія були дуже урочистими. Швидке свято поширилося всіма землями Римської імперії. А в VI столітті став одним із найшанованіших християнських свят (за правління імператора Юстиніана). Саме імператор наказав святкувати його по всій державі. Слово “стрітіння” перекладається зі старослов’янської як “зустріч” або “радість”. І присвячено воно зустрічі Ісуса Христа (якому тоді було лише 40 днів) із праведником Симеоном. Він визнав у дитині Месію. Батьки принесли Ісуса до храму по-старому. Тоді було прийнято приносити хлопчиків на 40-й день після народження, а дівчаток на 80-й день. Спаситель обіцяв праведнику Симеону, що той побачить перед смертю Спасителя. І старець вихваляв Христа як Сина Божого.

Прикмети на Стрітення Господнє

Серед наших пращурів існувало чимало цікавих прикмет.

  • дивилися, який сьогодні день: якщо відлига, то весна прийде рано і буде теплою;
  • говорили, яка погода на Стрітення Господнє, така і весна буде;
  • 15 лютого йде сніг, отже і весна буде затяжною та дощовою;
  • якщо прийшли холоди, то весна буде холодною;
  • якщо сніг мете, чекайте на хороший урожай зернових;
  • 15 лютого ясна та тиха погода до хорошого врожаю льону;
  • а якщо з дахів капає, то вродить пшениця.

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні