Це день покровителя всіх закоханих, який відзначають у багатьох країнах світу. 14 лютого закохані (або, що вже теж стало традицією, просто близькі люди) освідчуються в коханні та повазі і дарують один одному приємні подарунки та “валентинки” – невеликі листівки, прикрашені сердечками, трояндочками, кошенятами, янголятами або голубками, що цілуються. Традиція дарувати цього дня подарунки зміцнювалася з кожним роком і для деяких стала досить успішним бізнесом. Наприклад, на початку минулого століття в американців було прийнято надсилати своїм нареченим марципани, які були досить дорогими.
Ініціатива його появи належить американці Еммі Бродмур, матері трьох дітей, засновниці сайту дитячої книги у США. Саме питання одного із синів, який запитав одного разу у мами – чому немає такого дня в році, коли люди дарують одна одній книги просто так, і стало поштовхом до появи на світ нового значущого свята.
14 лютого у світі святкують День колеса огляду. Це улюблений багатьма людьми атракціон, за допомогою якого можна піднятися на висоту та милуватися краєвидами. 1893 року в Чикаго з’явилося перше оглядове колесо. Його винахідником був американець Джордж Вашингтон Гейл Ферріс. У 2021 році в Дубаї збудували найбільше на сьогоднішній день колесо огляду, висотою 210 метрів.
14 лютого — неофіційний День комп’ютерника, який широко відзначається у професійному світі. 14 лютого 1946 року науковому світу продемонстрували перший реально працюючий електронний комп’ютер ENIAC I. Усі роботи з розробки першої обчислювальної машини спонсорувалися американської армією, якої комп’ютер був необхідний проведення військових розрахунків, планування і програмування. ENIAC I пропрацював до 23:45 2 жовтня 1955, а потім був розібраний.
А в Україні 14 лютого святкують День військ радіаційного, хімічного та біологічного захисту. Саме в цей день 1994 року було підписано наказ про створення спеціальних військ радіаційного, хімічного та біологічного захисту. Це дуже нелегка та небезпечна професія, адже військові, пов’язані з цією сферою, займаються захистом населення від небезпечного впливу хімічної, радіаційної чи біологічної зброї.
На які тільки хитрощі не йдуть овочівники, щоб зібрати ранній та рекордний урожай. Сьогодні розповідаємо…
4 квітня очікується погода без опадів, у південних областях - місцями дощі.
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Цього дня прийнято звертатися з молитвою до Діви Марії та просити захисту та заступництва у…
2025 року українські пенсіонери зможуть отримати нову фінансову допомогу, яку здійснить Міністерство соціальної політики разом…
Якість прання залежить від забрудненості білизни, і від прального засобу. Скільки порошку треба, щоб ваша…