Міжнародний день художника
8 грудня щороку у світі відзначають неофіційне свято Міжнародний день художника. Це свято запроваджено в 2007 році за ініціативою міжнародної асоціації «Мистецтво народів світу».
День художника— свято не тільки професіоналів і любителів мистецтва, а й взагалі любителів прекрасного. Творчість зберігає в людини можливість насолоджуватися світом і любити його. Професія художника існує вже тисячі років — на стінах багатьох печер збереглися картини, які створювали ще давні люди в Кам’яному віці.
Що сталося 8 грудня в Україні та світі?
1609 – в Мілані відкрилася Амброзійська бібліотека, друга найбільша в Європі публічна бібліотека після Бодлеанської.
1868 – у Львові засновано товариство “Просвіта”.
1881 — згорів віденський Рингтеатр, в якому загинуло близько 850 осіб (наймасштабніша пожежа в театрі у світовій історії).
1919 – коаліція союзників (члени Антанти) визнала східним кордоном Польщі “лінію Керзона”, юридично затвердивши анексію Польщею деяких українських етнічних земель – Холмщини, Підляшшя, Лемківщини та Посяння.
1941 – США та Великобританія оголосили війну Японії.
1942 — іспанський диктатор Франсіско Франко оголосив: “Світ обирає між комунізмом і фашизмом, і я обираю останнє».
1963 — у Неваді викрадено сина американського співака Френка Сінатри.
1963 — розпочав свою роботу Український католицький університет імені святого Климента в Римі.
1991 – на позачерговому засіданні уряду Чехо-Словацької Федеративної Республіки прийнято рішення про визнання незалежності України.
2004 – Верховна Рада України проголосувала за “великий пакет” змін до Конституції в частині місцевого самоврядування та закону “Про вибори Президента України” за умови переголосування у грудні 2004 року.
2010 – з другим запуском SpaceX Falcon 9 та першим – SpaceX Dragon, SpaceX стає першою приватною компанією, якій вдалося успішно запустити, вивести на орбіту та безпечно повернути космічний апарат.
2013 — о 18:00 у Києві під час мітингу на Євромайдані скинуть пам’ятник Леніну на Бессарабці.