Справа в тому, що вартість доставки газу формується за принципом замовленої потужності, тобто на рік наперед. Ну а оскільки побутові споживачі самі не замовляють собі річний обсяг наперед, то в них за основу беруть споживання за попередній газовий рік.
При цьому газовий рік не відповідає календарному: його вважають з 1 жовтня попереднього року по 30 вересня наступного року, пише biz.today.ua.
Таким чином, у поточному газовому році, який розпочався 1 жовтня 2022 року і триватиме до 30 вересня 2023 року, беруть за основу обсяг газу, спожитий домогосподарством з 1 жовтня 2021 року по 30 вересня 2022 року. Цей обсяг ділять на 12 частин і отримують місячне споживання. І вже за цим споживанням для кожного клієнта рахують місячну плату за доставку газу, яка буде незмінною протягом року.
“Наприклад, якщо за попередній газовий рік ви спожили 120 кубометрів природного газу, то щомісяця оплачуватимете вартість доставки за 10 кубометрів”, – роз’яснили у Facebook-акаунті 104.ua.
Законодавство та порядок регулювання дії законів постійно проходять трансформації: запроваджуються зміни, удосконалення. Як устежити за…
Яйця – популярний та улюблений багатьма продукт харчування. Але іноді можуть потрапити яйця із секретом.
Пенсійний фонд регулярно інформує українців про надбавки за вік. Але за законом таких виплат кілька,…
Хочете, щоб ваш сад радував вас пишним цвітінням і хорошим урожаєм? Обов'язково обріжте ці рослини…
Ще один рецепт смачної і ситної страви, яка стане вашою улюбленою під час посту й…
Уже зовсім скоро на українців чекає різка зміна погода. До яких саме умов варто готуватися…