Вівторок, 6 Грудня, 2022
ГоловнаНовиниПідвищення пенсій у грудні: кому додадуть 660 гривень, а кому – 66

Підвищення пенсій у грудні: кому додадуть 660 гривень, а кому – 66

Этот материал также доступен на русском языке
У грудні українцям востаннє цього року перерахують пенсійні виплати і станеться це підвищення через зростання прожиткового мінімуму. Але пощастить далеко не всім. Одним пенсіонерам додадуть лише 66 гривень, а іншим – 660 гривень.

Про це йдеться в бюджеті Пенсійного фонду на 2022 рік, а також у заяві Міністерства соціальної політики.

Вже з 1 грудня в Україні піднімуть розмір прожиткового мінімуму, внаслідок чого збільшаться максимальна та мінімальні пенсії. Так, близько 1,5 мільйона громадян отримають до пенсії збільшення у розмірі 66 гривень, а українці, які отримують максимальні пенсії – 660 гривень.

Бюджет ПФУ було розроблено ще минулого року, коли рівень інфляції становив 6,2% і в тих умовах підвищення виплат мало компенсувати зростання цін, втім, повномасштабна війна внесла свої корективи. Однак, незважаючи на складну економічну ситуацію, підвищення пенсій вирішили проводити за планом.

Пенсіонери, які одержують трохи більше 2093 гривень, підвищення практично не відчують. Хоча у тих, хто має надстаж, пенсія небагато і збільшиться. Так, доплата за стаж понад норму з 1 грудня зросте разом із прожитковим мінімумом та становитиме 6,6 гривні за кожен рік.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, кому  пенсію призначать автоматично, а кому доведеться звертатися до Пенсійного фонду.

Нове на сайті