Неділя, 3 Грудня, 2023
ГоловнаНовиниДеяким жінкам виплачуватимуть одразу дві надбавки до пенсії: хто може претендувати на...

Деяким жінкам виплачуватимуть одразу дві надбавки до пенсії: хто може претендувати на виплати

Этот материал также доступен на русском языке
В Україні в грудні ще раз буде здійснено підвищення пенсій. І пов'язане воно із збільшенням прожиткового мінімуму.

А матерям-героїням, які одержують надбавки до пенсії за свій статус, можуть додати ще одну виплату. Ідеться про тих жінок, чий чоловік загинув на війні – у цьому випадку вони отримуватимуть як власну надбавку за особливі заслуги перед Україною, так і надбавку за заслуги чоловіка, який загинув, захищаючи нашу країну.

Відповідний законопроект №8123 попередньо розглянуто у Верховній Раді України та рекомендований до голосування, пише Апостроф.

Героїнею в Україні вважається жінка, яка виховала принаймні до 8-річного віку п’ятьох і більше дітей. Йдеться також і про прийомних дітей.

Матері-героїні, чий чоловік загинув на фронті, передбачено надбавку до пенсії за заслуги померлого годувальника. Проте відповідно до чинного законодавства громадянам виплачують лише одну надбавку до пенсії. При цьому вони можуть вибирати, яка надбавка їм вигідніша.

Автори законопроекту пропонують скасувати це обмеження та дозволити матерям-героїням, які втратили чоловіків на війні, отримувати одразу дві надбавки за особливі заслуги перед Україною.

Наразі розмір пенсій (надбавок) за особливі заслуги становить від 20 до 40% прожиткового мінімуму (з 1 грудня – від 418 до 837 гривень). Така надбавка щомісячно доплачується до основної пенсії. Якщо законопроект №8123 буде ухвалено, то ця категорія жінок матиме право одразу на дві надбавки, у цьому випадку їхня додаткова пенсія може зрости на суму понад тисячу гривень.

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні