Міжнародний день сільської жінки – ідею проведення такого свята було запропоновано на ІV Жіночій конференції ООН, яка відбулася 1995 року у Пекіні. Святкування Дня сільської жінки розглядалося як один із шляхів підтримки жінок села, громадського визнання їхньої багатогранної ролі в суспільстві. За даними ООН, жінки сільської місцевості становлять близько 25% населення планети, вони виготовляють понад половину всього світового продовольства.
В Україні таких жінок понад 8 мільйонів, близько 40% сільських жінок України мають вищу освіту (для порівняння – третина сільських жінок світу зовсім неписьменні), із близько 40 тисяч фермерських господарств України кожне шосте очолює жінка. У селі проживає переважна більшість багатодітних сімей та матерів-героїнь України. У лютому 2001 року було створено Всеукраїнську громадську організацію “Союз сільських жінок України”. Ініціативу подали Полтавський, Харківський, Кіровоградський, Черкаський, Київський обласні осередки організації. Головне завдання організації: сприяння розвитку сільськогосподарського виробництва та створенню умов для задоволення та захисту економічних, творчих, соціальних та інших спільних інтересів сільських жінок, а також відновлення покинутих сіл, розвиток підприємницької діяльності на селі, залучення жінок та чоловіків сільської місцевості до участі у діяльності влади та місцевого самоврядування тощо.
Щорічно, 15 жовтня, у 44 країнах світу проводиться Всесвітній день боротьби з раком молочної залози, який було оголошено Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) у 1993 році. Рак молочної залози у структурі онкологічних захворювань жінок посідає 1-е місце, причому захворюваність постійно зростає. За статистикою, захворюваність населення України на злоякісні новоутворення молочної залози за останні 15 років збільшилася більш ніж у 2 рази. Захворюваність жінок, що у великих містах та індустріальних районах, вище, ніж мешканок сільської місцевості. Кожна 7-8 жінка протягом життя ризикує захворіти на рак молочної залози. 90% всіх випадків раку молочної залози діагностується у жінок після 40 років. Максимальна захворюваність наголошується у віковому інтервалі 40-60 років. У цей період відбуваються гормональні зміни, що зумовлює зниження захисних можливостей та стійкості гормональної системи.
Піжама – домашній одяг для сну та відпочинку, який характеризується комфортом носіння та м'якістю тканини.…
Після переходу на новоюліанський календар дата Дня святого Миколая змінилася. Православна церква України з минулого…
Чи буде в суботу тепло, чи готуватись до дощів і снігу? Що кажуть синоптики.
Чи буде геомагнітна активність підвищена цього вікенду? Які прогнози роблять експерти?
Подбайте, щоб виноград легко переніс зиму і порадував вас хорошим урожаєм наступного року.
Дуже смачний десерт за рекордно короткий час – ви будете у захваті від цього рецепту.