Вівторок, 6 Грудня, 2022
ГоловнаНовиниКоли в Україні збільшиться мінімальна пенсія – пенсіонерам дали конкретну відповідь

Коли в Україні збільшиться мінімальна пенсія – пенсіонерам дали конкретну відповідь

Этот материал также доступен на русском языке
Збільшення розміру мінімальної пенсії залежатиме від подальших успіхів українських військових на фронті. У 2023 році ми увійдемо із замороженим розміром мінімальної зарплати – 6700 гривень та замороженими пенсіями, переглянути, які обіцяють у березні.

У грудні на пенсіонерів чекає чергове підвищення виплат у зв’язку зі зростанням прожиткового мінімуму, але суттєва надбавка належить лише тим, хто отримує максимальний розмір пенсії, мінімальна ж пенсія збільшиться на справжні копійки, особливо, якщо говорити про зростання цін і рівень інфляції в країні.

На думку голови бюджетного комітету Верховної Ради Юрія Аристова, на даний момент закласти до бюджету зростання цього соціального стандарту є неможливим. Про це він розповів у ексклюзивному інтерв’ю “Телеграфу”.

Варто зазначити, що більшість показників у проекті бюджету на 2023 рік залишаться замороженими на рівні 2022-го.

За словами Юрія Аристова, найголовніший чинник, який може вплинути на “розморожування” головних соціальних показників держбюджету, це перемога України у війні з росією. Поки що і розмір мінімальної зарплати, і прожитковий мінімум залишатимуться на тому рівні, з яким ми увійдемо до нового 2023 року.

“Щодо індексації пенсій, то до цього питання, як казав міністр фінансів, повернуться у березні наступного року, – обіцяє Юрій Аристов. – Але найголовніше, що всі соціальні витрати, незважаючи на дуже складну ситуацію, залишаються в бюджеті наступного року”.

До цього списку входять пенсії, субсидії, виплати внутрішньо переміщеним особам, соцвиплати людям з інвалідністю та тим, хто є малозабезпеченим. Також планується, за словами нардепа, виплачувати допомогу ветеранам війни — всього на неї виділять близько 6,8 млрд гривень.

Нагадаємо, що у 2023 році Україна увійде з такими показниками: мінімальна зарплата – 6700 грн, мінімальна пенсія – 2027 грн, прожитковий мінімум – 2589 грн.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, як відновити виплату пенсії, якщо немає пенсійного посвідчення.

Нове на сайті