Українцям потрібно мати 30 років стажу, щоб вийти на пенсію у 60 років. Під час воєнного стану деякі громадяни втрачають страховий стаж, якщо їм довелося вимушено піти у відпустку власним коштом. Як відомо, такі періоди до стажу не враховуються Пенсійним фондом.
У відпустці власним коштом українці не сплачують єдиний соціальний внесок. Таким чином, проведений час у відпустці власним коштом не враховуватиметься в стажі, навіть якщо відпустка взята не зі своєї волі, а через війну.
Допомога з тимчасової непрацездатності такі громадяни також отримати не можуть, оскільки офіційно вони працевлаштовані. Так, соціального захисту ніякого, підкреслює today.ua. Лікарняний під час відпустки власним коштом також не виплачується.
Якщо працівник написав заяву про відпустку без збереження заробітної плати на місяць або, наприклад, на період військового стану, йому не нараховується заробітна плата. Отже, відсутня база для нарахування та сплати страхового внеску. Як наслідок, страховий стаж за відповідні місяці, що не оплачуються, не зараховується, а значить період виходу на пенсію такого працівника переноситься, що для нього невтішно.
Головна відмінність страхового стажу від трудового – це те, що він пов’язаний зі сплатою страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування. Немає внесків – немає пенсії.
Міжнародна організація надасть грошову допомогу деяким пенсіонерам. Виплати "приплюсують" до пенсій.
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…