Генеральна Асамблея в резолюції від 14 грудня 1990 року проголосила 1 жовтня Міжнародним днем людей похилого віку . Заснований у розвиток однієї з ініціатив Організації Об’єднаних Націй – прийняття у Відні 1982 року Всесвітньої асамблеєю з проблем старіння Міжнародного плану дій з проблем старіння, схваленого наприкінці того ж року Генасамблеєю ООН.
В Україні за останні 10 років на майже 3 млн осіб зменшилась кількість пенсіонерів та станом на 1 січня 2022 року їх налічується 10 841 117 осіб.
Українців називають старіючої нацією. Співвідношення працюючих громадян та пенсіонерів постійно змінюється не на користь перших. Відповідно, ця проблема серед інших відбивається на здатності держави забезпечувати більшу частину людей похилого віку гідними пенсіями та іншими соціальними благами.
Якщо вірити статистиці, то у другій половині ХХ століття тривалість життя збільшилась на 20 років. На сьогоднішній день у всьому світі живе майже 700 мільйонів людей, які відзначили 60-річний ювілей.
За прогнозами демографів, до 2030 року громадяни, вік яких понад 60 років становитимуть майже третину населення економічно розвинених країн.
Дожити до ста років вдається не всім, оскільки тривалість залежить від різних факторів. До них відносяться спадковість, місце існування, настрій людини та її цілі.
За класифікацією ВООЗ, до довгожителів належать люди, які відзначили 90-річчя.
Сьогодні люди, які перейшли сторічний рубіж, зустрічаються в багатьох країнах світу. США може по праву пишатися кількістю довгожителів: у 2000 році тих, хто відзначив 100 років і більше, налічувалося понад 70 тисяч.
Одним із найвідоміших довгожителів є колумбієць Хав’єр Перейра, який прожив 169 років. В Угорщині Золтан Петрідж прожив 186 років. Тенсе Абзіве, мешканець Осетії, відзначив 180-річчя. Довгожителі, які прожили понад 150 років, є також у Туреччині, Албанії та Пакистані.
Спочатку свято називалося День какао і проводилося під егідою Всесвітньої організації какао (ICCO). З 2010 року відзначається як Всесвітній день какао та шоколаду – з ініціативи французької Академії шоколаду та кондитерських виробів, яка підтримала ідею ICCO.
Свято було засноване у 2014 році, коли Міжнародна кавова організація ухвалила рішення запустити перший офіційний Міжнародний день кави у Мілані. До цього святкування дня кави у багатьох країнах світу проходило 29 вересня.
За статистикою кожна 3 людина у світі не представляє свого ранку без ароматної кави, що бадьорить. Її магія сприяє налагодженню комунікаційних зв’язків, дозволяє перепочити в обідню перерву і т. д. З моменту приготування першого напою минуло понад 7 століть.
Піжама – домашній одяг для сну та відпочинку, який характеризується комфортом носіння та м'якістю тканини.…
Після переходу на новоюліанський календар дата Дня святого Миколая змінилася. Православна церква України з минулого…
Чи буде в суботу тепло, чи готуватись до дощів і снігу? Що кажуть синоптики.
Чи буде геомагнітна активність підвищена цього вікенду? Які прогнози роблять експерти?
Подбайте, щоб виноград легко переніс зиму і порадував вас хорошим урожаєм наступного року.
Дуже смачний десерт за рекордно короткий час – ви будете у захваті від цього рецепту.