Неділя, 21 Липня, 2024
ГоловнаНовиниВ уряді назвали кількість пенсіонерів, кому з жовтня підвищать пенсії

В уряді назвали кількість пенсіонерів, кому з жовтня підвищать пенсії

Этот материал также доступен на русском языке
З 1 жовтня пенсіонери, яким виповнилося 70 років і більше, отримуватимуть підвищені пенсійні виплати.

Про це в ефірі загальнонаціонального марафону розповіла заступниця міністра соціальної політики Дар’я Марчак.

«З жовтня цього року до програми підвищення доходу осіб похилого віку буде включено 1,676 млн пенсіонерів віком від 70 до 74 років, які отримують пенсію у розмірі, що не перевищує 10 340 грн. Таким пенсіонерам щомісячно доплачуватиметься по 300 грн так, щоб загальна виплата не перевищувала 10 340 грн», — зазначила заступниця міністра.

За інформацією Мінсоцполітики, загалом програма підтримки пенсіонерів похилого віку (старше 70 років) з жовтня охоплюватиме близько 4 млн громадян.

Крім того, для осіб 70+, які мають повний страховий стаж (30 років для жінок та 35 років для чоловіків), із жовтня 2022 року встановлюється мінімальний розмір пенсій.

«Такі пенсіонери отримуватимуть виплати у розмірі 3000 грн. Якщо громадяни віком від 70 до 80 років мають меншу тривалість страхового стажу, виплата їм становитиме не менше ніж 2 500 грн. Якщо такій людині вже більше 80 років, то така виплата становитиме щонайменше 2 700 грн», — повідомила Марчак.

Також з 1 жовтня, у зв’язку із збільшенням мінімальної зарплати до 6 700 грн, збільшується і мінімальний розмір пенсій за віком для непрацюючих пенсіонерів, яким виповнилося 65 років та мають повний страховий стаж. Мінімальний розмір пенсії для такої категорії громадян становитиме 40% мінімальної заробітної плати, тобто 2680 грн.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, коли уряд запустить накопичувальну пенсійну систему.

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні