Підвищення заплановано через збільшення мінімальної заробітної плати з 6500 гривень до 6700 гривень. Експерти вважають, що бюджет цього року повністю впорається з таким навантаженням, особливо через те, що воно було заплановане.
Як повідомляють у Пенсійному Фонді, мінімальну пенсію за віком планують збільшити непрацюючим громадянам, а також тим, кому на момент оформлення соціальних виплат виповнилося 65 років або більше та особам, страховий стаж яких не менше 30 років для жінок і 35 років для чоловіків.
Щодо українців віком від 70 до 75 років, то вони щомісяця отримуватимуть вікову доплату. Громадяни від 70 до 75 років отримуватимуть щомісяця по 300 гривень у межах компенсаційних виплат. Для осіб, які досягли 70 років після 1 жовтня, компенсаційну виплату встановлюватимуть з дати досягнення 70-річного віку. Водночас мінімальний розмір пенсій у 3000 гривень буде встановлений для українців віком від 70 років, проте за двох умов:
- отримання зазначеної категорією осіб пенсій відповідно до Закону України про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування;
- наявність страхового стажу: 30 років для жінок та 35 років для чоловіків.
Слід додати, що за умови, що у конкретного громадянина страховий стаж становить менше від необхідного, то мінімальну пенсію встановлюватимуть пропорційно страховому стажу, виходячи з розміру 3000 гривень. Ще один перерахунок, але вже на всіх українців чекає з 1 грудня 2022 року, оскільки буде підвищено рівень прожиткового мінімуму.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, наскільки реально збільшаться виплати після індексації у 2023 році.