Про це розповіли у Міністерстві охорони здоров’я України.
Так, швидка медична допомога має доїхати до пацієнта за 10-20 хвилин. Але за умови, що виклик критичний чи екстрений.
«На критичний виклик бригади мають доїхати за 10 хвилин, на екстрений – за 20. На неекстренні чи непрофільні виклики медики не виїжджають. У той же час, у разі неекстренних звернень до пацієнта можуть направити медиків, але лише за умови, що є вільні бригади і немає доступу до отримання первинної медичної допомоги у сімейного лікаря. Щодо непрофільного, то пацієнта можуть проконсультувати телефоном», – розповіли у відомстві.
Типи звернень по екстрену медичну допомогу:
– Критичні (10 хвилин): супроводжуються відсутністю або неефективним диханням, ознаками масивної кровотечі або крововтрати.
– Екстренні (20 хвилин): супроводжуються порушенням свідомості, ознаками кровотечі, ознаками гострого коронарного синдрому, ознаками гострого мозкового інсульту, розладами дихання.
Однак у відомстві попереджають, що через обставини, які не залежать від організації системи надання екстреної медичної допомоги, допускається перевищення нормативу проїзду.
“В умовах воєнного стану у разі ведення активних бойових дій на території, з якої надійшов виклик, виїзд бригади буде відстрочений до припинення загрози”, – зазначають у відомстві.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, як отримати безкоштовне напрявлення до лікаря під час воєнного стану.
На які тільки хитрощі не йдуть овочівники, щоб зібрати ранній та рекордний урожай. Сьогодні розповідаємо…
4 квітня очікується погода без опадів, у південних областях - місцями дощі.
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Цього дня прийнято звертатися з молитвою до Діви Марії та просити захисту та заступництва у…
2025 року українські пенсіонери зможуть отримати нову фінансову допомогу, яку здійснить Міністерство соціальної політики разом…
Якість прання залежить від забрудненості білизни, і від прального засобу. Скільки порошку треба, щоб ваша…