Понеділок, 3 Жовтня, 2022
ГоловнаНовиниУкраїнці з 16 років зможуть добровільно робити внески на майбутню пенсію за...

Українці з 16 років зможуть добровільно робити внески на майбутню пенсію за себе та родичів

Этот материал также доступен на русском языке
В українців буде можливість з 16 років добровільно відраховувати внески до Пенсійного фонду на майбутню пенсію та робити пенсійні внески за родичів.

Відповідний законопроект № 7649 парламент прийняв у першому читанні.

«Договір про добровільну сплату страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування можна буде укласти в електронній формі через портал «Дія», використовуючи мобільний додаток «Дія» або веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України. До того ж особа має право самостійно визначити розмір страхових внесків, періодичність та строки їх сплати», – розповіла ініціатор законопроекту, народний депутат від «Слуги Народу» Леся Забуранна.

Також юридична чи фізична особа зможе внести персоналізований благодійний внесок (адресований певному їм пенсіонеру).

70% такого внеску направляється для виплати цьому пенсіонеру обраним ним способом, передбаченим законом для виплати пенсій, а 30% — до солідарної системи ПФУ.

Як зазначають автори законодавчої ініціативи, у 2021 році договори про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування уклали 6 800 осіб (сплачено 106,3 млн грн), у 2022 році — 4 081 осіб (сплачено).

Нагадаємо, раніше ми розповідали, як довести наявність. страхового стажу без трудової книжки.

Нове на сайті