День пам’яті захисників, які загинули за незалежність та територіальну цілісність України
29 серпня – День пам’яті захисників України, які загинули у боротьбі за незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.
Саме на ці серпневі дні 2014 року припав пік Іловайської трагедії, коли внаслідок протистояння російським військам українські озброєні підрозділи потрапили у вороже оточення.
Указ про започаткування пам’ятного дня 29 серпня Президент України Володимир Зеленський підписав 23 серпня 2019 року.
Міжнародний день дій проти ядерних випробувань
Історія ядерних випробувань – це історія страждань. Жертвами понад 2000 ядерних випробувань ставали люди з найуразливіших груп населення. Руйнівні наслідки ядерних випробувань виходять за межі національних кордонів та включають вплив на довкілля, здоров’я, продовольчу безпеку та економічний розвиток.
З часу початку в середині XX століття випробувань ядерної зброї (перші відбулися в 1945 році) їх було проведено майже 2000. Спустошливим наслідкам випробувань для життя людей, не кажучи вже про радіоактивні опади від атмосферних випробувань, мало уваги приділялося.
Досвід та історія продемонстрували нам жахливі та трагічні наслідки випробувань ядерної зброї, особливо тоді, коли вони виходили з-під контролю, а сучасна ядерна зброя є набагато більш потужною та руйнівною.
Що сталося в Україні та світі 29 серпня?
- 1698 – Петро I заборонив носити бороди і наказав одягати європейський одяг.
- 1831 – Майкл Фарадей успішно продемонстрував перший електричний трансформатор у Королівському інституті в Лондоні.
- 1929 – німецький дирижабль “Граф Цепелін” завершив першу кругосвітню подорож.
- 1964 – відбулася прем’єра мультфільму Уолта Діснея “Мері Поппінс”.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, які свята відзначають 20 серпня.