П’ятниця, 30 Вересня, 2022
ГоловнаНовиниЦей день в історії: 20 серпня - Всесвітній день лінощів

Цей день в історії: 20 серпня – Всесвітній день лінощів

Этот материал также доступен на русском языке
20 серпня – 232-й день року за григоріанським календарем. До кінця року залишається 133 дні. Цього дня у світі відзначаються Всесвітній день лінощів, Всесвітній день комара, Міжнародний день медичного транспорту.

День лінощів

Вважається, що День лінощів зародився в Колумбії, в Ітагуї (Itagüí) — промисловому центрі та густонаселеному місті. Він був заснований у 1984 році в день закриття Фестивалю промисловості, торгівлі та культури, пише УНН.

Одного разу колумбійці зрозуміли, що їм дійсно не вистачає спокою, і вийшли на вулиці, щоб оголосити всьому світу, що, крім права на свободу, права на інформацію і право вибору, людина потребує права на лінь.

Цього дня жителі мають право полінуватися “від душі”. Частина з них робить це пасивно — просто відпочиває вдома, навіть не встаючи з постелі. Інші вже вибирають активне неробство — виносять лежаки і шезлонги в парки і сквери, беруть із смачну їжу для перекусів на природі і пасивно спостерігають за тим, що відбувається навколо.

Ідею святкування Дня лінощів підхопило багато штатів, хоча дати святкування не завжди збігаються. Наприклад, у Колумбії та багатьох інших країнах це свято відзначають 20 серпня, в США – 10 серпня. Терміни святкування різні, але суть однакова – це прекрасний привід нічого не робити.

Мета свята зовсім не тому, щоб оспівувати ледарів. Його завдання – ефективна боротьба зі стресом і синдромом хронічної втоми – злісними переслідувачами наших сучасників.

День комарів

Всесвітній день комара (World Mosquito Day) відзначають щороку 20 серпня за ініціативою індійського лікаря і паразитолога шотландського походження Рональда Росса, який в 1897 році експериментально довів, що переносниками малярії є самки комарів роду Anopheles.

Малярія – це трансмісивне протозойне захворювання, що проявляється нападами лихоманки, анемією, гепатоспленомегалією і схильністю до рецидивуючого течії. Зараження людини малярійного плазмодія відбувається лише у випадку укусу інфікованої самкою комара з роду Anopheles. Незважаючи на те, що це переважно тропічна інфекція, в наш час малярія давно не рідкість і в Україні. Щорічно реєструються завезені випадки малярії з-за кордону.

Мета цього заходу — підвищити обізнаність населення про малярію, шляхи поширення захворювання та методи профілактики.

Що сталося в Україні та світі 20 серпня?

  • 1741 – відкриття Аляски датським мореплавцем на службі в РІ, капітаном-командором Берінг.
  • 1868 — у США офіційно проголошено закінчення війни Півночі та Півдня.
  • 1964 — створено Міжнародну організацію із супутників зв’язку ІНТЕЛСАТ.
  • 1968 – СРСР і країни Варшавського пакту вторглися до Чехословаччини для придушення Празького повстання.
  • 1996 – Президентом США Біллом Клінтоном встановлено мінімальну заробітну плату в країні – 5,15 доларів на годину.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, коли відзначають Міжнародний день шульги.

Нове на сайті