П’ятниця, 30 Вересня, 2022
ГоловнаКомуналкаУ «Нафтогазі» пояснили, як здійснюється розрахунок суми оплати за постачання газу

У «Нафтогазі» пояснили, як здійснюється розрахунок суми оплати за постачання газу

Этот материал также доступен на русском языке
У багатьох українців виникають проблеми з оплатою газу, отриманням рахунків та відповідності сум у платіжках та реального споживання газу. Також цікавить питання розрахунку суми до оплати за постачання газу.

У газопостачальній компанії “Нафтогаз” розповіли, як проводиться розрахунок суми до сплати за постачання газу, пише Хвиля.

Так, клієнт компанії поцікавився, чому у квитанціях не вказані показники, за якими робили розрахунки для обчислення рахунку.

“Нешановні, коли у квитанціях будуть зазначені показники, за якими проводили розрахунки для виставлення рахунку? Що за бардак у даних у особистих кабінетах? З чого взагалі ви там щось розраховуєте?”, – написав він.

У відповідь на це в «Нафтогазі» пояснили, що показники лічильника зберігаються в оператора ГРМ клієнта (облгаз). У рахунках від “Нафтогазу України” вказані лише обсяги, які оператор ГРМ передає на платформу ВДТСУ та згідно з тими даними формує рахунки з оплати за природний газ.

“З питаннями щодо коректності обсягів споживання Ви можете звертатися саме до оператора ГРМ”, – наголосили в компанії.

Однак клієнт наголосив, що все-таки хоче знати, з чого обчислюються показники.

“Рахунки формуєте ви, а не оператор ГРМ і гроші за спожитий газ платитиме саме вам, а не оператору ГРМ, тому я хочу знати, що і з чого ви обчислюєте”, – додав чоловік.

У «Нафтогазі» зазначили, що розрахунок суми до оплати за постачання газу здійснюється виключно на основі даних від облгазу та показали відповідний алгоритм.

“Принцип обліку обсягів спожитого газу відбувається так:

  • споживач, щомісяця, з 1 по 5 число передає показники лічильника Оператору ГРМ;
  • оператор ГРМ передає дані спожитого обсягу оператору ГТС;
  • ГПК «Нафтогаз України» подає запит щодо обсягів споживачів до оператора ГТС, який у свою чергу надає дані щодо відправленого запиту.

Після чого ГПК “Нафтогаз України” нараховує суму до оплати. Тобто, оператор ГРМ (облгаз) розраховує обсяг спожитого газу, за яким постачальник здійснює розрахунок суми до оплати за постачання газу. Тому, якщо Ви не погоджуєтесь з нарахованими обсягами, зверніться, будь ласка, до облгазу для коригування. Після того, як ми отримаємо скориговані дані від облгазу, за Вашим рахунком буде здійснено перерахунок суми до оплати”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, як отримати знижку на оплату за газ від “Нафтогазу”.

Нове на сайті