Неділя, 25 Вересня, 2022
ГоловнаНовиниУ Мінкульті вирішують, яким буде статус англійської мови в Україні

У Мінкульті вирішують, яким буде статус англійської мови в Україні

Этот материал также доступен на русском языке
Міністерство культури займається розробкою законопроекту про статус англійської мови в Україні.

Міністерство культури та інформаційної політики України розробляє законопроект щодо трансформації статусу англійської мови в Україні як мови міжнародного спілкування.

Про це сьогодні на брифінгу повідомив перший заступник міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандаєв.

«Україна залишається відокремленою від ЄС та іншого світу значною мірою мовним бар’єром. Трансформація статусу англійської мови в Україні є кроком, який має вирішити цю проблему. Це потреба і це стратегічний курс України щодо членства в ЄС.

Для того, щоб реалізувати ті виклики та завдання, які мають допомогти українському суспільству опанувати англійську мову та надати їй більш високий статус, Міністерство культури та інформаційної політики за відповідним дорученням Прем’єр-міністра України розпочало роботу з підготовки законопроекту щодо забезпечення функціонування англійської мови як мови міжнародної спілкування», – повідомив Карандєєв.

Також з ініціативи МКІП створюється міжвідомча робоча група для того, щоб вивчити, які саме мають бути запроваджені стандарти та в яку сферу.

Крім законопроекту, розробляються зміни до інших законодавчих актів.

«У нашому законопроекті передбачається, що буде врегульовано взаємини, пов’язані з використанням англійської мови як мови міжнародного спілкування в окремих публічних сферах суспільного життя. Насамперед, це міжнародні комунікації.

Також ми припускаємо, що буде внесено зміни до Закону про освіту, Закону про державну службу. Тобто у майбутньому кожен державний службовець чи працівник правоохоронних органів має володіти англійською мовою», – наголосив Карандєєв.

Однак він додав, що жоден із положень проекту закону про статус англійської мови не може і не тлумачитиметься як спрямоване на звуження використання української мови.

Нове на сайті