Про це пише “Суспільне”.
Значна частина українців отримує виплати не через банки, а через Укрпошту чи з доставкою додому.
“Це великий виклик, зокрема у зоні проведення бойових дій. Там, де є банки, особливих проблем із цим немає. З Укрпоштою ситуація досить нерівномірна. У зоні проведення бойових дій у багатьох випадках зберігається здатність Укрпошти чи органів влади на місцях організувати цей процес з урахуванням фактора безпеки”, – пояснив заступник міністра.
Він додав, що готівкову гривню через лінію фронту не можна переміщати. Тому в деяких районах досі продовжується оборот готівкової гривні, яка була на цих територіях. Це відбувається у випадку, якщо Укрпошта продовжує приймати платежі і ці гроші видає у вигляді пенсій.
Однак у окупованих населених пунктах Херсонської області Укрпошта не має змоги здійснювати виплати пенсії.
“Якщо людина переміщається на підконтрольну Україні територію, то ці гроші йдуть за нею. І вона може через загальнонаціональний call-центр перераховувати гроші за місцем, де вона проживає. Також передбачено, що люди, використовуючи інтернет-банкінг та дистанційне відкриття рахунків (окремі банки) мають такі послуги, зокрема (Приватбанк), можуть оформити відповідний рахунок через електронний кабінет Пенсійного фонду”, – розповів заступник міністра.
Також Віталій Музиченко додав, що влада намагається з органами місцевого самоврядування, які ще працюють на окупованій території, організувати консультативну допомогу. Є вже перші результати: десятки тисяч випадків перерахованих виплат.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, від чого залежить розмір пенсії по інвалідності.