Про це йдеться в інфляційному звіті Національного банку України за липень 2022 року.
“Основний же внесок у значне зростання адміністративної інфляції на прогнозному горизонті матиме підвищення тарифів на комунальні послуги. На сьогодні фіксація тарифів на тепло та газ на період воєнного стану стримує зростання загальної інфляції – темпи зростання вартості цих послуг сповільнилися відповідно до 1.2% р/ м і 9.3% р/г, відбиваючи ефекти високої бази порівняння. Таким чином, високі ціни на газ у світі практично не вплинуть прямого впливу на споживчу інфляцію в поточному році”, – йдеться в повідомленні.
У Нацбанку зазначили, що з огляду на високу соціальну значущість тарифів на комуналку підвищення тарифів, ймовірно, буде поетапним і супроводжуватиметься розширенням соціальної підтримки.
В Україні заборонили підвищувати тарифи на комуналку під час війни. Верховна Рада запровадила мораторій на підвищення тарифів на газ та тепло для населення під час воєнного стану та ще півроку після його закінчення.
Забороняється підвищувати для всіх категорій споживачів тарифи:
Нагадаємо, раніше ми розповідали, чи впливатиме на розмір субсидії отримання міжнародної допомоги.
На які тільки хитрощі не йдуть овочівники, щоб зібрати ранній та рекордний урожай. Сьогодні розповідаємо…
4 квітня очікується погода без опадів, у південних областях - місцями дощі.
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Цього дня прийнято звертатися з молитвою до Діви Марії та просити захисту та заступництва у…
2025 року українські пенсіонери зможуть отримати нову фінансову допомогу, яку здійснить Міністерство соціальної політики разом…
Якість прання залежить від забрудненості білизни, і від прального засобу. Скільки порошку треба, щоб ваша…