Про це повідомили у МОЗ.
У Міністерстві сподіваються у такий спосіб взяти під контроль проблему неконтрольованого вживання лікарських засобів. За допомогою контролю над видачею електронних рецептів зможуть відстежити реальну картину про обсяги вживання антибіотиків в Україні.
Спочатку діятиме перехідний етап. Під час нього пацієнт зможе придбати ліки у будь-якій аптеці, показавши фармацевту інформаційну довідку як підтвердження призначення лікаря. Пацієнт самостійно прийматиме рішення про вибір торгової назви препарату з необхідною дієвою речовиною, орієнтуючись на власний бюджет”, – пояснює заступниця міністра охорони здоров’я з цифрового розвитку Марія Карчевич.
Щоб отримати електронний рецепт, потрібно бути зареєстрованим в електронній системі охорони здоров’я (ЄЗОЗ). Рецепт на антибіотики може виписати будь-який лікар, незалежно від наявності декларації.
Перехідний етап триватиме до кінця 2022 року. До цього часу всі медичні заклади та аптеки мають зареєструватися до ЄСОЗу. Після цього планується запустити повноцінний електронний рецепт на антибіотики. Рішення про запуск прийматимуть з урахуванням ситуації в Україні.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…