Найбільш небезпечним прихистком під час ракетних ударів є панельні будинки, а найбільш захищеними – монолітні споруди.
Про це розповів заступник керівника ДСНС у Київській області Богдан Данилюк в ефірі телемарафону.
“Найбільші руйнування зазнають панельні будинки, оскільки вони складаються, як карткові будиночки. Є випадки, коли під час обстрілу такого будинку люди виживали. Ці будинки, коли складаються, під ними залишається великий простір, то люди там можуть вижити. Якщо це цегляний будинок, якщо пішов ракетний обстріл і будинок руйнується, то він розпадається на такі дрібні матеріали, що там дуже важко вижити”, – сказав він.
Данилюк наголосив, що під час повітряної тривоги потрібно ховатися у укриттях спеціально для цього створених.
“Якщо це населений пункт у сільській місцевості, то люди мають свої місцеві льохи, в яких можна сховатися”, – пояснив представник ДСНС.
Також є більше шансів вижити, якщо перебувати в момент удару між двох стін.
Данилюк також зазначив, що якщо людина не потрапила в епіцентр вибуху, а її просто привалило або заблокувало будівельними конструкціями, то можливі переломи, подряпини, струс головного мозку.
“Якщо це буде удар з боку фасадного будинку, то чим більше перегородок, тим більша ймовірність залишитися живим. У панельних будинках я взагалі не рекомендував би залишатися, у монолітних будинках дуже добре захищають ліфтові шахти, вони повністю з моноліту, залізобетонні”, – сказав Данилюк, додавши, що все ж таки потрібно спускатися в укриття.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, як поводитися при обстрілі.
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…
Розмір допомоги сягає 5000 гривень на кожного члена родини.