Свята 3 липня
День Військово-Морських Сил Збройних Сил України
Щорічно у першу неділю липня відзначається День Військово-Морських Сил Збройних Сил України.
З усіх найбільш значних дат в історії українського морського флоту саме на липень припадають дати, які були враховані при визначенні дати свята. Це — оголошення закону про уніформу для українського флоту (15 липня 1918 р.), ухвалення закону про Військово-морський прапор (18 липня 1918 р.), створення постійно діючої сполуки Військово-морського Флоту Української держави — бригади тральщиків (липень 1918 р.). ), перехід сторожового корабля СКР-112 під юрисдикцію України (липень 1992 р.), проведення перших оперативно-тактичних навчань Військово-Морських Сил України під прапором Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України – Президента України (липень-серпень 1996 р.).
А найвагомішою з історичних подій для встановлення дати святкування Дня Військово-Морських Сил в Україні визнано морський похід та перемогу київського князя Олега під Константинополем у червні-липні 907 року.
День зенітних ракетних військ Повітряних сил ЗСУ
В Україні 3 липня відзначається День зенітних ракетних військ Повітряних сил ЗСУ. Зенітники разом з іншими військовими захищають повітряний простір над українськими містами та важливими стратегічними об’єктами.
Вони відбивають авіаційні та ракетні удари окупантів. Командувач Повітряних Сил ЗСУ, генерал-лейтенант Микола Олещук привітав зі святом.
Зазначається, що з початку повномасштабного вторгнення зенітно-ракетні війська знищили понад 530 повітряних цілей росіян, урятували тисячі життів українців та десятки об’єктів інфраструктури.
День працівників морського та річкового флоту
День працівників морського та річкового флоту – це професійне свято працівників морського та річкового флоту встановлено указом президента України Петра Порошенка від 12 червня 2015 року. День працівників морського та річкового флоту відзначають щорічно у першу неділю липня.
В Україні налічується 13 континентальних морських портів, пропускною спроможністю 262 млн. тонн на рік, в яких працюють 25 тисяч співробітників. На внутрішніх водних шляхах діють 16 річкових портів та терміналів пропускною спроможністю 60 млн тонн на рік.
3 липня 2022 року – цей день в історії України та світу
964 – Київська Русь здобула перемогу у війні з Хазарським каганатом.
1608 – французьким дослідником С. де Шамплейном засновано канадське місто Квебек.
1841 – англійський астроном Джон Адамс оголосив про відкриття ним планети Нептун.
1880 – провідні європейські країни та США підписали Марокканську конвенцію про визнання незалежності Марокко.
1885 – українські емігранти створили у США товариство взаємодопомоги «Братство святого Миколая».
1886 – Карл Бенц з Мангейма здійснив перший у світі виїзд на автомобілі власної конструкції, досягнувши швидкості о 16 км/год.
1897 – у результаті багатогодинних обговорень у ресторані «Слов’янський базар» Станіславський та Немирович-Данченко вирішили створити народний театр.
1915 – випущені перші в Туреччині паперові гроші.
1928 – у продажу з’явилися перші телевізори. Коштували вони 75 доларів.
1936 – ухвалою Ради народних комісарів створено ДАІ.
1940 – Бессарабія та Північна Буковина увійшли до складу УРСР.
1949 – «Енола Гей» – бомбардувальник, який скинув атомну бомбу на Хіросіму, – став експонатом музею Смітсонівського інституту.
1954 – у Великій Британії скасовано карткову систему.
1960 – конгрес США ввів заборону на імпорт цукру з Куби.
1973 – у Гельсінкі розпочала роботу Нарада з безпеки та співробітництва в Європі (НБСЄ). Через два роки у столиці Фінляндії буде підписано Заключний акт.