Хто така мучениця Акіліна?
Свята мучениця Акіліна походила з фінікійського міста Бібла. Вихована вона була у традиціях християнського благочестя, оскільки її батьки були християнами. Коли Акіліні було лише 12 років, вона вже у розмовах зі своїми однолітками переконувала їх звернутися від язичництва до християнства.
Про це дізнався один із слуг царського намісника Волусіана і доніс, що вона вчить своїх однолітків не шанувати релігію батьків. Свята твердо сповідала свою віру в Бога перед намісником і сказала, що вона не зречеться Христа.
Волусіан намагався вмовляннями і милістю вплинути на юну сповідницю, але, бачачи її твердість, велів віддати її на муки. Коли її мучитель знущався з неї, він питав: “Де ж твій Бог? Нехай прийде і забере тебе з моїх рук”. Свята відповіла: “Господь невидимий зі мною, і чим більше я страждаю, тим більше Він дає мені сил і терпіння”.
Вона перенесла страшні муки, але все-таки не похитнулася і залишилася вірною своєму Богові. Коли святу вели на страту, вона молилася і дякувала Богові, який удостоїв її постраждати за Його Святе Ім’я.
У відповідь на молитву почувся голос, що закликав її в Небесні обителі, і мучениця віддала дух свій Богові. Кат боявся порушити наказ правителя, і вже у померлої відсік голову. Християни з честю поховали тіло мучениці. Пізніше її мощі було перенесено до Константинополя і покладено у створеному на її честь храмі.
Традиції та обряди 26 червня
Цього дня люди продовжують сіяти гречку. У деяких областях прийнято не працювати у полі чи на городі, інакше гречка погано зійде.
На Акуліну існує традиція готувати гречану (мирську) кашу. Нею пригощають подорожніх та жебраків. Після ситного частування вони дякують господарям і моляться за їхнє здоров’я, успіх та багатий урожай.
Що не можна робити 26 червня
- вживати молочну продукцію;
- працювати увечері;
- сваритися.
Прикмети на погоду
Багато мошкари – на хорошу погоду.
Якщо бджоли вранці залишають вулик та розлітаються за здобиччю, то день буде теплим та сухим.
Якщо посадити огірки на Акуліну, то вони виростуть кривими, жовтими та млявими.
На сході туман – день буде душним.
Наші пращури помітили, що багато павутиння в цей день передвіщають суху погоду.
З’явилася веселка на заході — на вітряну погоду.