Четвер, 7 Липня, 2022
ГоловнаНовиниЯк узимку обігрівати будинок без газу?

Як узимку обігрівати будинок без газу?

Этот материал также доступен на русском языке
Нещодавна ми розповіли про можливу заміну газового опалення - встановлення електрокотла. Продовжуємо тему.

Чим замінити газове опалення взимку?

КОТЕЛ НА ТВЕРДОМУ ПАЛИВІ

Альтернативою електричному та газовому котлу може стати котел на твердому паливі – дровах, вугіллі, тирсі, торфі, паливних брикетах та іншому.

Але котел має в цілому чимало якщо не мінусів, то, як мінімум, незручностей: необхідність підкидати в нього паливо не менше двох разів на добу, потрібне місце для зберігання палива, бажано сухе, треба чистити котел від сажі.

Загалом таке обладнання підійде скоріше для приватних будинків. Щодо фінансової сторони питання, то вартість твердопаливного котла куди вища за електричний і починається приблизно з 15 тисяч гривень.

ПЕЛЕТНИЙ КАМІН

Ефективність камінів в опаленні житла невелика, оскільки вони гріють переважно приміщення, в якому знаходяться. Щоправда, цю проблему можна вирішити, якщо провести від каміна повітряні канали до кожної кімнати. В результаті, камін грітиме не лише приміщення, в якому встановлений, а й інші кімнати, куди проведено повітряні канали.

Найкраще використовувати так званий пелетний камін, який має низку переваг: не потрібен димар, достатньо труби, що виводиться в стіну, – це є зручним для квартир, а також існує автоматична подача палива.

Недоліком цього виду камінів можна назвати їхню ціну, що становить від 30 тисяч гривень та вище, до цього додадуться ще і витрати на паливо.

Нове на сайті