Неділя, 3 Липня, 2022
ГоловнаНовиниУ Празі закривають центр для допомоги українським біженцям

У Празі закривають центр для допомоги українським біженцям

Этот материал также доступен на русском языке
З сьогоднішнього дня у Празі на невизначений термін закривається центр реєстрації українських біженців у районі Височани.

Про закриття центру для українських біженців із 15 червня 2022 року повідомляють видання Tn.nova.cz. , romea.cz/ .

Кількість біженців з України в Празі, за словами міського голови Праги Зденека Гржиба, вчетверо перевищує кількість українських громадян в інших регіонах, місто вичерпало свої можливості для прийому українців у житловий фонд та інфраструктуру. Тому було вирішено перенаправляти біженців в інші регіони, де є вільні місця.

“Потужності в Празі вже давно перевищені. Єдиний управлінський інструмент, який у нас залишився, – це закрити KACPU і перенаправити біженців в інші регіони, де ще є можливості”, – сказав Зденек Гриб.

Як зазначається, у місті наголошують на перевантаженні, а дієвих систем переміщення українців в інші регіони немає. Поки не налагодять систему для перенаправлення біженців до інших регіонів Чехії, де є вільні місця, центр допомоги українцям у Празі не працюватиме.

Центр обіцяють відкрити після того, як кількість біженців між усіма регіонами зрівняється.

Оскільки кількість українців у Празі вчетверо перевищує кількість евакуйованих на околицях українців, наприклад, на залізничний вокзал міста перенаправлятимуть для пошуку житла в інших містах країни.

Розміщення українців у Празі коштує місту 140 крон (180 гривень) на день за одну особу.

Центр прийому вимушено переміщених українців у Височанах обслуговував понад 90 000 біженців.

Через велику кількість переважно ромських біженців з України в кварталах Праги було збудовано наметові містечка для нужденних. Біженці ромської національності приїжджають до Чехії з території Угорщини, оскільки мають подвійне угорсько-українське громадянство.

Загалом у Чехії перебуває 357566 українських біженців.

Нове на сайті