Середа, 6 Липня, 2022
ГоловнаНовиниЦей день в історії: Всесвітній день боротьби з спустошенням та посухою

Цей день в історії: Всесвітній день боротьби з спустошенням та посухою

Этот материал также доступен на русском языке
17 червня – 168-й день року за григоріанським календарем. До кінця року лишається 197 днів. У цей день у світі відзначаються Всесвітній день сміттяра, Всесвітній день крокодила, День приманювання муз, День перерви в роботі, Всесвітній день боротьби з спустошенням та посухою.

17 червня – Всесвітній день боротьби з спустошенням та посухою

Всесвітній день боротьби з опустелюванням та посухою відзначають з 17 червня 1994 року. Саме в цей день було прийнято Конвенцію ООН про боротьбу з спустошенням. Україна приєдналася до Конвенції у 2002 році. У рамках Конвенції опустелювання, яке вже набуло глобальних розмірів, розглядається не як процес утворення пустель, а як будь-яка деградація земель під впливом природних чи антропогенних факторів. Це провокує голод та вимушену міграцію населення.

За даними Генеральної асамблеї ООН, зараз майже третина планети перебуває під загрозою висихання, понад мільярд людей може опинитися в пустелі. Такі території є вже на всіх континентах більш ніж у 110 країнах світу. Майже половина людей, що живуть на посушливих територіях, живе в умовах злиднів.

Щорічно людство втрачає 12 млн гектарів земель та 75 млрд тонн родючих ґрунтів. А щохвилини у світі від голоду помирає 16 людей, з яких 12 дітей. Близько 40% населення земної кулі страждає від нестачі води.

Що сталося 17 червня в Україні та світі?

  • 1462 – грецький господар Влад III Цепеш зробив невдалу спробу вбити османського султана Мехмеда II, після чого мав відступати з Валахії
  • 1885 – до нью-йоркської гавані прибула статуя Свободи – дар французького народу Сполученим Штатам Америки
  • 1917 — у Києві відкрився II Всеукраїнський військовий з’їзд (тривав до 23 червня), під час якого було проголошено автономію України (4 червня за Юліанським календарем)
  • 1940 – Червона армія окупувала Латвію та Естонію
  • 1950 – чиказький лікар Річард Лоулер за 45 хвилин здійснив першу операцію з пересадки нирки людині
  • 1953 — у Східній Німеччині розпочалося повстання проти сталінського режиму, яке було жорстоко придушене із застосуванням танків
  • 1955 – відбувся перший політ радянського пасажирського реактивного літака ТУ-104
  • 1993 – Україна та Російська Федерація розділили Чорноморський флот

Нагадаємо, раніше ми розповідали, коли відзначають Всесвітній день донора.

Нове на сайті