Про це пише Міністерство соціальної політики. Згідно з урядовими рішеннями, прийнятими під час війни, інвалідність та ступінь втрати професійної працездатності (у відсотках) для осіб, термін повторного огляду яких припав на війну, триває до останнього числа шостого місяця після припинення або скасування періоду дії воєнного стану, якщо раніше не буде проведено повторний огляд.
Також автоматично продовжено виплату всіх пенсій та соціальних допомог по інвалідності, а також термін дії індивідуальної програми реабілітації для зазначених осіб. Це означає, що люди з інвалідністю, термін повторного огляду яких припав на війну, можуть без проходження чергової ЛКК або МСЕК отримувати пенсії та соціальну допомогу, реабілітаційні заходи, користуватися пільгами та гарантіями, передбаченими для осіб з інвалідністю законодавством. Повторний огляд таких осіб переноситься на строк після припинення або скасування військового стану, але не пізніше шести місяців після його припинення або скасування.
Крім того, встановлено, що на період дії військового стану на території України та протягом шести місяців після його припинення або скасування:
– у разі якщо особа, яка звертається для встановлення інвалідності, не може прибути на огляд до медико-соціальної експертної комісії, така комісія може приймати рішення щодо встановлення інвалідності заочно на підставі направлення лікарсько-консультативної комісії;
– медико-соціальні експертні комісії здійснюють свої функції щодо забезпечення принципу екстериторіальності та забезпечують проведення медико-соціальної експертизи за направленням лікарсько-консультативною комісією незалежно від місця реєстрації, проживання або перебування особи, яка звертається для встановлення інвалідності.
Також врегульовано питання щодо терміну дії індивідуальної програми реабілітації особи з інвалідністю.
МСЕК або ЛКК може переглядати реабілітаційні заходи, передбачені індивідуальною програмою, та за результатами їх перегляду коригувати індивідуальну програму або складати нову індивідуальну програму при черговому огляді особи з інвалідністю або дитину з інвалідністю за зверненням реабілітаційної установи або в порядку нагляду за виконанням індивідуальної програми.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, що батьки тяжко хворих дітей отримали право на дострокове призначення пенсії.
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…
Розмір допомоги сягає 5000 гривень на кожного члена родини.