Четвер, 7 Липня, 2022
ГоловнаНовиниЧому обов'язково потрібне офіційне працевлаштування

Чому обов’язково потрібне офіційне працевлаштування

Этот материал также доступен на русском языке
Спробуємо розібратися, чому офіційне працевлаштування важливе і чим це допоможе під час воєнного стану.

Ринок праці в Україні зараз переживає кризу через війну з РФ. Поступово люди повертаються на роботу, і значний відсоток працює на нові компанії.

Як краще оформитись на новій роботі? Які негативні наслідки може дати неофіційне працевлаштування? Про це Work.ua розповіла Катерина Дробова, директор рекрутингової компанії Agenda.

Як правильно влаштуватися на роботу

Одна з причин, чому неофіційний пристрій може шкодити людині – відсутність фінансового захисту.

Наприклад, коли почався військовий стан, люди, які втратили частину доходу через війну, могли отримати 6500 грн допомоги від держави. Проте її не одержали працівники, оформлені неофіційно.

Також не всі мають гарантії в кризовій ситуації. Деякі компанії намагалися виплачувати зарплати, максимально підтримувати своїх працівників. Але були люди, які не отримали допомоги.

Тому експерт зазначає: щоб під час кризи отримати гарантії та за необхідності захистити свої права, влаштовуватися на роботу потрібно офіційно.

Це дає такі переваги:

  • заробітна плата у офіційно оформленого працівника не може бути меншою за мінімальну, є право на відпустку, оплату лікарняного, достроковий вихід на пенсію та ін.;
  • людина може притягти до відповідальності роботодавця, якщо його звільнили без причини або порушено трудове законодавство;
  • є можливість страхування, якщо частина заробітної плати або робота була втрачена через бойові дії.

Водночас, трудові відносини після закінчення війни в Україні точно будуть переглянуті.

“Однозначно настане час перегляду трудових взаємин. Буде важко, не всі представники бізнесу впораються. Держава має допомогти. Але вихід на офіційні та прозорі відносини між роботодавцем та працівником буде безперечним. До того ж наше майбутнє в Євросоюзі неможливе без дотримання стандартів ЄС”, – зазначила Дробова.

Що буде із зарплатами українців після війни

Аналітик компанії Esperio Олександр Болтян розповів про очікування щодо зарплат.

Якщо раніше експерти говорили, що зароблятимуть будівельники, то Болтян каже, що будівельні та ремонтні спеціальності не будуть популярними, бо у повоєнний час грошей у людей буде трохи і витрачати на ремонти та оновлення вони елементарно не зможуть.

На основні потреби заробити зможуть ті, хто створює та продає базові товари та послуги для кожної людини. Орієнтири – магазини, кафе, сфера послуг, краси.

Як каже аналітик, працівникам медичного сектора уріжуть заробітну плату, якщо це приватні клініки, а державний сектор залишиться без змін.

“Гідна оплата буде у тих, хто має дві роботи. Якщо працювати на державних підприємствах, то, як і раніше, вистачатиме лише на найнеобхідніше – їжу, ЖКГ, проїзд. На періодичне оновлення гардеробу доведеться збирати та накопичувати гроші”, – зазначив Болтян.

Нове на сайті