Міжнародний день вітряка
Міжнародний день вітряка почали святкувати на початку 2000-х років у Нідерландах. Згодом свято поширилося на інші країни.
Вітряки вперше з’явилися в давній Персії. Пізніше їх стали встановлювати у середньовічній Європі. В Україні їх ставили на полях та на узбіччях доріг, переважно на півдні.
Зараз Міжнародний день млина має на меті не лише честь цього важливого винаходу в історії, а й привернення уваги до можливості отримання “зеленої” енергії завдяки вітру.
Всесвітній день боротьби з вовчаком
10 травня – Всесвітній день боротьби з вовчаком. Системний червоний вовчак (СКВ) – аутоімунне захворювання, при якому антитіла, що виробляються імунною системою, ушкоджують здорові клітини.
Системний червоний вовчак — глобальна проблема охорони здоров’я, яка торкається людей різної статі, віку та національності. Захворювання може вражати будь-яку частину тіла, будь-коли, із серйозними наслідками.
Що сталося 10 травня в Україні та світі?
- 1706 – спущений на воду перший 19-гарматний корабель в Адміралтействі в Петербурзі.
- 1811 — у Великій Британії запроваджено паперові гроші.
- 1881 – Румунію проголошено королівством.
- 1925 — у Києві урочисто відкрито міст імені Євгенії Бош, збудований за проектом Євгена Патона.
- 1940 – Невілл Чемберлен подав у відставку з посади прем’єр-міністра Великобританії. Новим британським прем’єром став Вінстон Черчілль.
- 1960 — американський атомний човен “Тритон” завершив першу підводну кругосвітню подорож, яка тривала 84 дні.
- 1975 – американський атлет Браян Олдфілд першим в історії штовхнув ядро далі 21 метра (його рекорд був побитий лише через 12 років).
- 1993 – у Киргизстані введено національну валюту (сом).
- 1993 – на вершині Евересту одночасно зібралося 40 людей з дев’яти експедицій – рекордна кількість людей на цій горі.
- 2006 – землетрус силою 4,7 бала за шкалою Ріхтера стався у Греції. Його епіцентр знаходився за 40 км на південний схід від портового міста Салоніки на півночі країни.